МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Тривалий час рівненські оперативники вели спостереження за жителем м. Рівного Тарасом Круком. Вдалося зафіксувати численні факти збуту чоловіком наркотичних засобів. За придбаний «товар» розраховувалися грішми, попередньо обробленими спеціальною хімічною речовиною.

За результатами проведених досліджень експерти Рівненського НДЕКЦ МВС встановили, що куплена речовина є кустарно виготовленим метамфетаміном, що нині у фармацевтичній галузі України не виробляється.

Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання Тараса Крука було вилучено гроші. Спеціаліст НДЕКЦ, який був залучений до проведення обшуку, звернув увагу слідчого на необхідність вилучення предметів, схожих на обладнання, що може використовуватися для виготовлення психотропних речовин. Також було проведено змиви з рук затриманого.

У подальшому за результатами проведення судових експертиз наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів судові експерти надали низку важливих висновків: досліджувані 98 таблеток білого кольору містять прекурсор псевдоефедрин, який може використовуватися для виготовлення психотропної речовини – метамфетаміну. Речовина рослинного походження зеленого кольору є особливо небезпечним наркотичним засобом – канабісом. На вилучених об’єктах виявлено залишки психотропної речовини – метамфетаміну. Скляні предмети (конічні колби, дефлегматор, промивні склянки, піпетки, трубки тощо) можуть слугувати обладнанням або його частинами для проведення операцій, у результаті яких відбувається перетворення прекурсорів (наприклад, псевдоефедрину) у готові до використання форми психотропних речовин (метамфетамін).

У результаті проведеної експертизи спеціальних хімічних речовин встановлено, що на грошових купюрах, тампонах зі змивами з рук Тараса Крука виявлено речовину, однорідну з контрольним зразком спеціального хімічного препарату «Промінь-1».

Отже, завдяки професіоналізму рівненських експертів вдалося викрити місцевого наркоторговця.

(відомості про фігуранта змінено з етичних міркувань)
ДНДЕКЦ МВС України