МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

За ініціативою Асоціації виробників  письмового приладдя  щорічно, 23-го січня  в усьому світі прийнято відзначати День почерку, який також називається Днем рукописного тексту.

Письмо виникло набагато пізніше звукової мови. На деякому етапі розвитку суспільства мова, як єдина форма зв’язку перестала задовольняти потреби людей в спілкуванні. Однак письмо є не тільки додатковим засобом спілкування, але і носієм ідентифікаційної інформації про особу, що пише. В ньому також відображуються й психофізіологічні властивості особи й умови, в яких протікає процес письма. Будучи продуктом вищої нервової діяльності людини, письмо чуттєво реагує на зовнішні й внутрішні зміни. Таким чином, почерк (зафіксована в рукописі система привичних для особи рухів)  містить у собі своєрідно закодовану інформацію про особистість людини, про обставини й умови виконання рукопису (підпису). «Почерк - це автобіографія» і з цим афоризмом не можна не погодитися. Саме тому важливим знаряддям почерк став для криміналістів з метою встановлення істини в багатьох життєвих ситуаціях, які трапляються з людьми. Наприклад, Вам необхідно встановити чи справді та чи інша людина написала конкретний текст чи виконала підпис. І тут без допомоги судового експерта-почеркознавця не обійтися.

В судовій практиці по цивільних справах сьогодні особливо часто виникає необхідність у дослідженні підписів у заповіті, підписних листах, письмових текстів - речових доказів. До них, зокрема, належать фінансові документи - відомості, рахунки, прибуткові та видаткові касові ордери, накладні; приватні листи та ін.
На даний час саме судова  судова експертиза – ключовий фактор доказової бази судочинства.
Серед  багатьох видів судових експертиз, які проводяться в Рівненському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України є почеркознавча експертиза, основним завданням якої є  ідентифікація виконавця рукописи і його підпису.
Почеркознавчу експертизу нерідко плутають з графологічної. І хоча у цих двох дисциплін багато схожого, але графологічна експертиза має ще й психологічний характер, в той час як почеркознавча експертиза тільки порівнює наявні види підписів або рукописних матеріалів тим самим підтверджуючи або спростовуючи в подальшому їх справжність.
Слід зазначити, що для якісного виконання почеркознавчої експертизи судовий експерт повинен мати в своєму розпорядженні оригінал досліджуваного документа і зразки почерку або підпису передбачуваного виконавця, тому радимо заздалегідь звертатися до нас за консультаціями як до компетентних фахівців.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України