МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, які приносять до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Тож слід потурбуватись про те, щоб враження від святкування залишились приємними. У зв’язку з цим, працівники сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС України закликають не забувати про прості правила поведінки з вогнем та користування піротехнічними засобами.
Звісно, у кожній родині жодний Новий рік не проходить без традиційного символу – святкової ялинки. Саме тому, готуючись до свят, варто не забувати про правила встановлення лісової красуні. Відповідно, щоб уникнути пожежі та травмувань, її слід розмістити на стійкій основі: на підставці або у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше одного метра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів або легкозаймистих матеріалів.

Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати сертифіковані електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Обов’язково перевірте справність електричного дроту та його ізоляцію. У разі виявлення несправності гірлянди, її необхідно негайно вимкнути.
Також слід завжди пам’ятати, що хвоя сама по собі є легкозаймистою, тому не слід на ялинку встановлювати свічки, бенгальські вогні та прикрашати її легкозаймистими матеріалами.
Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. В останні роки їх святковий арсенал суттєво поповнився і зимові свята важко уявити без всіляких петард, ракет і різноманітних салютів. Судові експерти вкотре закликають, що перед їх використанням потрібно уважно прочитати інструкцію та використовувати вироби тільки за призначенням. Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки.

Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:
• Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився.
• Користуючись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Минайте стороною піротехніку з дефектами.
• Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
• До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше.
• У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям.
Пам’ятайте! Основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат, але їх дотримання дозволить не затьмарити веселі Новорічні свята та уникнути неприємності, пов’язані із пожежею та травматизмом.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України