МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Стан підліткової злочинності викликає занепокоєність і зумовлює необхідність пошуку нових засобів для її попередження, вжиття додаткових заходів, які б сприяли поступовому зменшенню злочинних проявів у середовищі неповнолітніх. Водночас, як показує практика, вперше неповнолітній стикається із законом при спілкуванні з представниками правоохоронних органів, і тому на них покладається важливий обов’язок продемонструвати, що держава охороняє їх права та законні інтереси і що кожний, хто вчинив злочин, буде притягнутий до відповідальності і нестиме тягар покарання. Водночас, серед загальних заходів профілактики зазначених явищ важливе місце саме правове виховання, що є потенціалом, який дає  можливість усвідомити, що навіть маленький громадянин України має жити за правилами, які встановлені суспільством.

8 грудня 2017 року в рамках проведення всеукраїнського тижня права працівники Рівненського НДЕКЦ МВС України провели відкритий урок з учнями 8 – В класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23. 

Урок було розпочато заступником директора НДЕКЦ Олегом Гайдуком з роз’яснення основних засад Кримінального кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також про відповідальності дорослих осіб, які спонукали неповнолітніх до вчинення злочину, примусові заходи виховного характеру, та відповідальність батьків за невиконання обов’язків щодо виховання дітей.

У подальшому судовим експертом сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Ляшецьким Ігором здійснена розповідь про шкідливий вплив наркотичних засобів на здоров’я людей,  тим паче на розвиваючий організм дітей. Окремо звернута увага дітей на небезпеці курильних сумішей, більш відомих під загальною назвою «спайс». Працівник Центру наголосив, що головна небезпека Спайс - в їх уявної безпеки і відносної легальності. Багато підлітків і їх батьки не ставляться до куріння сумішей як до чогось поганого, адже часто спайс можна без зусиль придбати в Інтернеті. Проте це далеко не так. У людей, які вживають курильні суміші, спостерігається психотропний ефект та розвиток наркозалежності. Вони провокують захворювання дихальних шляхів, бронхів включно зі злоякісними пухлинами, провокують хвороби дихальних шляхів; також призводять до інтоксикації (отруєнню), сильно впливають на центральну нервову систему, можуть призвести до втрати свідомості та коми.

Загалом діти з цікавістю вислухали виступи працівників експертного центру, а експерти, в свою чергу, надіються на те що діти з відповідальністю сприйняли все те що їм розповідали.

Рівненський науково-дослідний 
експертно-криміналістичний центр МВС України