МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Досить часто до сектору автотехнічних досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС України надходять експертизи призначені по справах ДТП з наїздами на пішоходів, які відбуваються у темну пору доби або в умовах поганої видимості.

Туман і дощ, фари зустрічних автомобілів, світлова реклама, тінь від дерев роблять пішохода менш помітним навіть на освітленій дорозі чи вулиці, а брудне лобове скло та фари автомобіля, ще більше погіршують видимість водіям. Ситуація погіршується ще тим, що пішохід, побачивши фари автомобіля, що наближається, думає, що і він помітний водію. Особливо безпечні діти та підлітки, які небезпечно перебігають вулицю, або просто ідуть по проїзній частині. А між тим в темряві на дорозі людину в темному одязі при ближньому світлі фар, водій автомобіля може побачити лише на відстані 25-30 м.

Необхідно пам’ятати й про те, що в небезпечний момент, водію автомобіля необхідно зреагувати та прийняти відповідні дії, на що потрібен певний час. Зрозуміло, що чим дальше водій зможе побачити пішохода, тим більша вірогідність того, що він вчасно зреагує та прийме відповідні дії. Тому для створення умов безпечного руху пішоходам доцільно використовувати більш помітні елементи свого одягу такі, як: біла куртка, світла сумка в руках, світле взуття, рюкзаки, а також світлоповертальні елементи на них.

Світлоповертальні елементи (флікери) – доволі ефективний спосіб для виділення себе на дорозі в темну пору доби. Вони бувають у вигляді смайликів, іграшок, пластин, значків, плоских брелоків і наклейок. Дизайн більшості з них — молодіжний. Флікери кріпляться за допомогою шпильки або шнурка, а на руку або велосипед можна закріпити флікер, що скручується. Як приклад, водій помічає пішохода з флікерами на одязі чи рюкзаку на значно більшій відстані ніж пішохода без них, що дає змогу водію вжити заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху. У таких країнах як Велика Британія, Фінляндія, Естонія, використання флікерів є обов'язковим згідно з їхніми Правилами дорожнього руху. Час показав, що кількість ДТП за участю пішоходів у цих державах значно знизилася після прийняття рішень про використання флікерів.

Тому експерти Рівненського НДЕКЦ МВС України радять пішоходам та велосипедистам, які в темну пору доби повертаються з навчання, роботи, відпочинку чи просто прогулюються по дорозі – виділіть себе та своїх дітей. Світлоповертачі роблять вас більш помітними, а значить і більш захищеними.

Рівненський науково-дослідний 
експертно-криміналістичний центр МВС України