МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

  Рівень будівництва в країні вказує на її економічний розвиток та рівень життя населення. Із використанням сучасних технологій та програмного забезпечення збільшуються і можливості у сфері будівельної справи. У зв’язку із зростанням та розширенням будівництва виникають проблемні питання, під час вирішення яких не обійтися без допомоги кваліфікованого фахівця з будівельно-технічних експертиз.

  Одним із підрозділів, який безпосередньо приймає участь у здійсненні досудового розслідування та розгляді судових справ, пов’язаних із порушеннями у галузі будівництва є сектор будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Рівненського НДЕКЦ МВС.

  Протягом минулого року фахівці сектору виконали 20 судових експертиз, щодо використання бюджетних коштів, спрямованих на будівництво, поділу майна, розрахунку збитків, відповідності законодавчим актам, проектно-технічній документації, вартості будівель, які були ініційовані слідчими підрозділами ГУНП, судами та підрозділами ДБР, при цьому експерти дослідили понад 30 об’єктів: будівлі військової казарми, торгового центру, клубів, одно- та багатоповерхових житлових будинків; автодороги державного значення та місцеві вулиці і проїзди. Проведено 2 експертні дослідження щодо варіантів розподілу житлового будинку та наявності в приміщеннях радіаторів опалення, за заявами приватних осіб. Виконаними експертизами встановлено невідповідність вартості виконаних робіт на державних об’єктах будівництва на суму близько 300 тис. грн. та визначено ринкову вартість будівель та споруд на суму близько 3,5 млн. грн.

  Наразі будівельна експертиза переживає активний розвиток та освоєння, при цьому залишається необхідною складовою, яка відіграє вирішальну роль у прийнятті об’єктивних та справедливих судових рішень та є обов’язковим елементом ефективного судочинства у кримінальних провадженнях, цивільних чи адміністративних справах.

 

Рівненський науково-дослідний

експертно-криміналістичний центр МВС України