МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

   Минулий рік для сектору товарознавчих та гемологічних досліджень запам’ятався багатьма подіями. Протягом року зроблено чимало кроків та позитивних зрушень в експертній роботі. Тому виокремимо кілька з них та розповімо про наші перемоги.

  Досить часто в пресі та мережі Інтернет зустрічаються статті про судових експертів. Говорячи про дану професію, найчастіше асоціюємо її образ з експертами-криміналістами або судово-медичними експертами, але під час розслідування злочинів яких по статистиці найбільше – крадіжок та грабежів, необхідно встановити розмір заподіяних збитків та відповісти на питання щодо вартості предмета крадіжки. В цьому випадку домінуючу роль відігравали судові експерти – товарознавці, які досліджували мобільні телефони, побутову техніку, одяг, взуття, продукти харчування, живих тварин, зброю та сировину, а також траплялися поодинокі випадки дослідження предметів, які відносилися до медичних виробів, деревообробного обладнання та обладнання харчової промисловості. Наполегливість, незалежність, неупередженість та об’єктивність експертів-товарознавців робить значний внесок в кінцевий результат роботи правоохоронних органів в боротьбі зі злочинністю.

  Робота в секторі була злагодженою і функціонувала як механізм швейцарського годинника. Колективом із 8 судових експертів-товарознавців та автотоварознавців виконано 1680 експертиз різної складності, досліджено  3125 об’єктів, зокрема 244 автомобілів та 2881 споживчих товарів. Визначена при цьому об’єктивна вартість викраденого та пошкодженого майна допомогла правоохоронним органам Рівненської області дати правову оцінку таким суспільно небезпечним діянням як крадіжка та незаконне заволодіння колісними транспортними засобами. 

  Визначною подією в житті сектору товарознавчих та гемологічних досліджень в 2021 році було успішно проведений плановий нагляд та підтвердження відповідності  вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17020:2019 за товарознавчим та транспортно-товарознавчим напрямками. 

  На досягнутому ми не зупиняємося і поки тривають зимові свята, саме час починати будувати плани на майбутнє. В новий рік ми входимо зі нестримним оптимізмом. Чого всім і бажаємо!

 

Рівненський науково-дослідний

експертно-криміналістичний центр МВС України