МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

За інформацією, наданою патрульною поліцією Рівненщини, у 2021 році в області сталося 3398 дорожньо-транспортних пригод, з них 738 ДТП з потерпілими, у яких загинуло 111 осіб та 915 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Підрозділ, який безпосередньо приймає участь у здійсненні досудового розслідування у справах, пов’язаних із дорожньо-транспортними пригодами, є сектор автотехнічних досліджень Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

 

 

За минулий рік спеціалісти-автотехніки Центру неодноразово надавали практичну допомогу слідчим підрозділам Головного управління Національної поліції в Рівненській області, зокрема приймали участь у оглядах місць найбільш резонансних дорожньо-транспортних пригод, таких як ДТП, де водії скоїли наїзд на пішоходів та позбавили їх життя, а також залучалися до проведення понад 80 слідчих дій у справах, пов’язаних із дорожньо-транспортними пригодами.

Для повного, всебічного і об’єктивного розслідування дорожньо-транспортних пригод слідчих досить часто виникають питання, для вирішення яких необхідні спеціальні знання. Протягом 2021 року фахівці сектору автотехнічних досліджень Рівненського НДЕКЦ виконали більше 1000 судових експертиз, які були ініційовані слідчими підрозділами ГУНП в Рівненській області, судами та підрозділами ДБР, при чому дослідили 1446 об’єктів.

Проведено 470 експертиз технічного стану транспортних засобів-учасників пригод, в ході яких виявлено близько 100 несправних транспортних засобів, якими керували водії на момент ДТП. В окремих випадках виявлені несправності безпосередньо впливали на безпеку дорожнього руху та знаходилися в причинному зв’язку з виникненням пригоди.

Володіння спеціальними пізнаннями експертів-автотехніків дозволило встановити механізм виникнення дорожньо-транспортних пригод більш ніж у 260 випадках при проведенні транспортно-трасологічних експертиз.

Свою майстерність експерти показали при дослідженні відеозаписів ДТП з камер зовнішнього спостереження та відеореєстраторів при вирішенні питань, що стосувалися комплексної судової автотехнічної та фототехнічної експертизи. Завдяки цьому вдалося як підтвердити так і спростувати певні рішення в справах по ДТП, а також допомогти працівникам слідчих підрозділів скерувати справи до суду.

Виконані спеціалістами-автотехніками дослідження обставин та механізму ДТП дали змогу громадянам довести свою позицію у судових засіданнях та встановити істину у справах, оскільки складений кваліфікованим фахівцем висновок судової експертизи чи експертного дослідження є вагомим і беззаперечним доказом.

Завдяки значному досвіду роботи та опануванню нових технологій, експерти сектору автотехнічних досліджень вкотре довели свій високий професійний рівень та здатність виконувати будь-які задачі різного ступеня складності.

 

Рівненський науково-дослідний

 експертно-криміналістичний центр МВС України