МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Для кожного з нас одним з відповідальних моментів життя є придбання автомобіля. На сьогоднішній день автомобільні ринки України та зарубіжжя у великому ціновому діапазоні надають безліч пропозицій щодо  марки, моделі, року випуску, комплектації інших технічними характеристик транспортних засобів і як показує практика серед них мають місце  «проблемні» автомобілі, крадені, нелегально ввезені в Україну, з підробленими документами або перебитими номерами вузлів і агрегатів.

Саме тому на етапі державної реєстрації працюють фахівці сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Рівненського НДЕКЦ МВС, якими протягом 2021 року оглянуто 62997 одиниць транспортних засобів, з яких досліджено 46746. Проведено 118 судових експертиз за напрямком криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних

документів, що їх супроводжують та 3542 досліджень з визначення року випуску транспортного засобу, робочого об’єму циліндрів двигуна.

 

В ході проведених судових експертиз та досліджень встановлено 69 фактів підробки ідентифікаційних номерних позначень вузлів і агрегатів транспортних засобів та 8 фактів підробки їх реєстраційних докумен-тів, з яких більша частина саме при проведенні державної реєстрації.

 

На перший погляд не така і велика кількість, якщо не враховувати той факт, що за кожною цифрою стоять громадяни зі своїми сім’ями, які стали «жертвами» автошахраїв, не змогли скористатися придбаним транспортним засобом, а ще й до того ж втратили значні кошти.

Вірогідно, повіривши розповідям продавця про одного власника «не битого не фарбованого» автомобіля з багатою комплектацією з-за кордону та ще й за привабливою ціною, не оминув тенета зловмисників, придбавши автомобіль престижної марки  і гр. С.

При дослідженні даного автомобіля фахівцями Рівненського НДЕКЦ МВС встановлений факт зміни номера кузова і як наслідок, придбаний гр. С автомобіль не пройшов державну реєстрацію в територіальному сервісному центрі МВС, натомість переданий працівникам поліції для проведення відповідних процесуальних дій.

   Фрагмент номера кузова до проведеного дослідження.

Після проведеного фахівцями Рівненського НДЕКЦ МВС дослідження.

Підсумовуючи викладені вище факти  не важко усвідомити, що виявити чи має авто «проблеми із законом» найкраще на етапі купівлі автомобіля та його державної реєстрації. Для цього і покликані фахівці сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, головним завданням яких є запобігти придбанню громадянами транспортних засобів зі сфальсифікованими номерами кузова (шасі) або двигуна, чи з підробленими реєстраційними документами.

 

Рівненський науково-дослідний

експертно-криміналістичний центр МВС України