МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Незабаром на території Рівненської області розпочнеться сезон полювання на пернату дичину. На жаль нерідко під час полювання гинуть і самі мисливці, або його учасники. А коли повідомляють у поліцію, то які вже версії не видумують. Як приклад: рухаючись зачепився за повалене дерево і втративши рівновагу впав, а падаючи спусковий гачок мисливської гладкоствольної рушниці зачепився за гілля, в результаті чого відбувся постріл в бік кущів. Саме така інформація поступила у перший день нового року до відділку поліції. Оглядом встановлено, що мисливець з відстані близько тридцяти метрів влучив у знайомого, який від отриманих травм помер.
На перший погляд, версія хоч і моторошна, однак правдоподібна, але докази свідчили про інше і встановити істину допомогли судові експерти.
 Участь фахівців Рівненського НДЕКЦ МВС в слідчих діях, моделюванні події, проведення ними складних судових експертиз з дослідження зброї, слідів пострілу, продуктів пострілу та ситуаційних обставин пострілу дозволили слідчим отримати обґрунтовану та достовірну інформацію про те, що попередня версія виявилась неправдивою.

Даний випадок спонукає ще раз наголосити, що під час здійснення полювання категорично ЗАБОРОНЕНО:
•    користуватися зброєю у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
•     направляти зброю в бік людей чи свійських тварин, незалежно від того в якому стані вона знаходиться (заряджена чи розряджена);
•     передавати зброю іншим особам;
•     полювати з несправною, незареєстрованою чи розукомплектованою зброєю;
•     тримати пальці постійно на спусковому гачку;
•     стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.


Безпека передусім! Знайте, дотримуйтесь правил і безпечного Вам полювання.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України