МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Правила існують для того, щоб їх порушувати! Такі слова можна почути в суспільстві. Чи вірне це твердження? Практичні знання Рівненських експертів-автотехніків свідчать, що ні!  
Кількість дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних з наїздом транспортного засобу на пішохода, з року в рік зростає. Звичайно, правила дорожнього руху зобов’язують водія наближаючись до пішохідного переходу зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам. Проте дуже часто пішоходи самі забувають про безпеку дорожнього руху та про таке поняття як ПРАВИЛА! Наслідки такого відношення бувають трагічними.


А правила дорожнього руху вказують, що пішоходу заборонено виходити на проїзну частину, не впевнившись, що для нього і для інших учасників руху немає небезпеки. Раптово виходити на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід пішоходи також не мають права.
Найчастіше причиною дорожньо-транспортних пригод стають необачність та квапливість учасників дорожнього руху. Проте слід запам’ятати життєву істину: транспортний засіб не так швидко можна зупинити, як зупинитись самому!
Так, для прикладу, зупинний шлях легкового автомобіля при швидкості руху 50 км/год на сухому асфальтобетонному покритті може становити 30 м, на мокрому асфальтобетонному покритті – 40 м, а в зимовий період при ожеледиці може досягати і всі 100 м.
У будь-якому випадку потрібно розуміти, що водій захищений транспортним засобом, пішохід – не захищений нічим. Якщо для кермувальника найбільшим горем стануть психологічні проблеми, терміни покарання чи фінансові збитки, то аналогічним нещастям для пішохода – втрата здоров’я чи навіть життя.
Таким чином, якщо ти пішохід і не хочеш стати учасником дорожньо-транспортної пригоди, запам’ятай прості й очевидні правила:
- переходь проїзну частину дороги тільки у встановлених місцях;
- якщо таких в полі зору немає, переходь проїзну частину в місці, де її добре видно в обидва боки і лише після того, як упевнишся у відсутності небезпеки;  
- підійшовши до краю проїзної частини обов’язково на декілька секунд зупинись, подивись ліворуч та праворуч;
- якщо є сумнів «встигну - не встигну», краще не ризикуй і почекай;
- виходь на пішохідний перехід лише тоді коли впевнишся, що транспортний засіб знаходиться на безпечній відстані, зупинився або водій зменшує швидкість руху свого транспортного засобу та жестами вказує, що він дає тобі дорогу;
- не виходь із-за транспортного засобу, не оглянувши попередньо проїзну частину;
- не перебігай, а переходь дорогу рівномірним кроком;
- забудь про смартфони, планшети, «айпади», навушники тощо, коли переходиш дорогу!


Нічого нового не вигадано. Але ці прості правила допоможуть тобі зберегти життя і здоров’я. Пішохід, переходь дорогу відповідально!

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України