МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

        Студенти Рівненського вищого професійного училища ДПО відчули на собі специфіку професії експерта-криміналіста, коли 10 березня разом зі своїми наставниками Стоєвою М.В. та Кривоносом М.М. завітали на екскурсію до Рівненського НДЕКЦ МВС України.
        Заступник директора центру Вішняков В.В. розповів студентам про розвиток експертної служби на Рівненщині, нові технології і методи дослідження об’єктів, нові види експертиз, прилади та обладнання, яке застосовують у своїй роботі експерти. Адже криміналістика – це основна доказова база по кримінальних провадженнях.
        Усі експерти центру мають вищу освіту, пройшли навчання у спеціалізованих закладах і є спеціалістами високого рівня.


        Далі пізнавальна екскурсія продовжилась із знайомства студентів із експертами-балістами, які досліджують зброю, боєприпаси та сліди їх застосування. Старший судовий експерт Печорін П. М. ознайомив присутніх з найбільш поширеними зразками зброї, показав ідентифікаційне дослідження куль на порівняльному мікроскопі.

        Про можливості сучасних біологічних досліджень та про спеціальні види досліджень  розповів завідувач ВДМРВ Рівненського НДЕКЦ МВС України Кондратюк І. М. Екскурсанти ознайомилися з обладнанням та порядком дослідження наркотичних речовин, спиртовмісних рідин.
        З особливою цікавістю слухали студенти про дактилоскопію. Адже найменший відбиток пальця, залишений на місці пригоди, допомагає поліцейським розкривати злочин. Багато з них відважились на процедуру дактилоскопіювання, тим самим ставши безпосередніми учасниками дослідження.


        Захопливою була розповідь експертів-вибухотехніків про дослідження вибухових пристроїв, залишки їх після вибуху і сліди вибуху. Також студенти мали можливість ознайомитися з колекцією вибухових пристроїв та їх залишків.


        Після завершення екскурсії студенти поділилися своїми враженнями. Вони змогли побачити наскільки складна та відповідальна робота експертів, від результатів якої залежать долі людей. Студенти вдячні за можливість познайомитися з цією нелегкою, але дуже цікавою професією – експерта.