МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

«І так зійде!», «Ще поїздить!», «Я ж їзджу повільно!» – нерідко такими фразами власники коментують висновки спеціалістів СТО про необхідність проведення ремонту свого авто. Однак, судові експерти Рівненського НДЕКЦ МВС застерігають їх і роз’яснюють, як можуть несправні системи транспортних засобів впливати на безпеку дорожнього руху?

В основному, несправності в системах, які відповідають за безпеку дорожнього руху, проявляються як правило, в екстремальних ситуаціях, коли водій використовує максимальні функціональні можливості цих систем для попередження негативних наслідків.

Одним з прикладів є дорожньо-транспортна пригода, коли водій автомобіля Volkswagen Golf не впорався з керуванням, виїхав за межі проїзної частини та здійснив наїзд на електроопору. Під час проведення судовими експертами Рівненського НДЕКЦ МВС експертизи технічного стану, встановлено, що права рульова тяга автомобіля відреставрована (раніше вона була розламана та зварена з арматурою), а гальмівний механізм заднього лівого колеса заглушений стороннім предметом. Як наслідок – тілесні ушкодження у водія автомобіля, його пасажирів та понівечене авто.

Або інша ситуація, коли водій автомобіля ЗАЗ, виїжджаючи з прилеглої території будинку на проїзну частину вулиці, мав намір зупинитись, однак натиснувши на гальма зупинки не відбулось, автомобіль продовжував рухатись. Намагаючись зупинити автомобіль водій виїхав на проїзну частину вулиці, де допустив наїзд на велосипедистку. При проведенні експертизи технічного стану автомобіля встановлено, що елементи гальмівної системи експлуатувались без захисних елементів, що призвело до їх заклинювання та відмови системи.

 

І це не весь перелік виявлених судовими експертами технічних причин, що призвели до непоправимого. Тому наголошуємо, слідкуйте за власним автомобілем та ремонтуйте його, адже нехтування правилами експлуатації транспортних засобів може призвести до небезпечних наслідків.  

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України