МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Вибухові пристрої несуть у собі значну громадську небезпеку. На жаль, багато громадян не в повній мірі усвідомлюють всю загрозу від дії даних предметів, навіть якщо їх знаходять під час проведення земляних робіт. Разом з тим, у більшості випадків необхідно пам’ятати та дотримуватися ряд простих правил обережності.


• Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, у разі проведення робіт негайно їх зупинити, вимкнути обладнання та техніку.
• Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій та рівновагу, не провокувати паніку. Обмежити  доступу людей до небезпечної зони.
• Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за безкоштовними номерами телефонів 101, 102 та дати максимально-детальний опис виявленого предмету і ситуації що склалася.
• За можливості, позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів.
• Звернути увагу на осіб, які можуть бути причетні до залишення виявленого предмету, запам'ятати їх прикмети.
• Обов'язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмету.


   
Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України