МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Потрапити в дорожньо-транспортну пригоду це завжди шок для водія, яким би досвідченим він не був. Особливо така прикрість збиває з пантелику тих, хто потрапив у ДТП вперше. В такій ситуації дуже важливо опанувати себе та контролювати хід подій, що відбуваються навколо.


Що потрібно робити учасникам ДТП в першу чергу? Покрокова інструкція від Рівненських експертів-автотехніків:
Крок 1. Заспокойтеся. До прибуття поліцейських ви маєте зробити все, щоб в подальшому можливо було відтворити обставини пригоди, за яких вона сталася. В жодному разі не переміщуйте транспортний засіб та «сліди», що стосуються або мають відношення до аварії.
Крок 2. Переконайтеся, що всі учасники пригоди не отримали тілесних ушкоджень, за необхідності – за номером (103) викличте "швидку допомогу" і надайте першу допомогу потерпілим. Якщо з якихось причин ви не можете викликати швидку, попросіть допомоги у сторонніх людей.
Крок 3. Вимкніть двигун, увімкніть "аварійну світлову сигналізацію" і виставте знак аварійної зупинки, щоб повідомити іншим учасникам дорожнього руху про ДТП. Зателефонуйте до поліції.
Ні в якому разі не намагайтеся залишити місце пригоди, це лише нашкодить ситуації.
Можете зателефонувати близьким і попросити приїхати. Їх присутність стане для Вас не лише психологічною підтримкою, але й допомогою, як свідків, при оформленні ДТП.
Крок 4. До приїзду працівників поліції спробуйте знайти свідків ДТП та вмовити їх допомогти у засвідченні аварії. Це можуть бути люди, що знаходилися поруч з місцем аварії, водії, що проїжджали повз місце ДТП. Запишіть їхні контактні дані, номер автомобіля для отримання показань і свідчень.
Якщо інший водій намагається знищити сліди аварії, або залишити місце події, намагайтеся перешкодити йому. Коли він поводиться агресивно - не виходьте з автомобіля і спілкуйтеся з ним через опущене скло у заблокованому авто. Можете відзняти все, що відбувалося після аварії, на відеокамеру мобільного телефону; робіть побільше фото - це буде вашими доказами і допоможе при проведенні експертизи. Спробуйте до прибуття поліцейських зберегти обстановку на місці події такою, як в момент аварії. Підготуйтеся до надання пояснень з приводу обставин пригоди.
Крок 5. При розмові з поліцією не відмовляйтеся від освідчення на алкотестері або обстеження в медустанові, навіть якщо винуватець аварії не ви. Після проходження освідчення отримайте довідку про відсутність алкоголю в крові.
Якщо у вас є відеореєстратор, скопіюйте момент ДТП і покажіть поліцейським. Основні правила:  поводьтеся чемно, культурно і стримано, не намагайтеся довести свою важливість чи перевагу, говоріть спокійно, впевнено, але з певною субординацією.

 


  
Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України