МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Вивчення криміналістики істотно відрізняється від вивчення інших юридичних дисциплін. Це обумовлено необхідністю засвоєння студентами різнопланових теоретичних положень і вироблення в учнів практичних навичок застосування конкретних технічних засобів, вміння орієнтуватися в швидко змінних слідчих ситуаціях і вибирати найбільш оптимальну лінію своєї поведінки.     


     Саме яким чином досягти зазначених навичок  14 лютого студентам 3-го курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України не тільки розповіли, а й на практиці показали судові експерти Рівненського НДЕКЦ МВС. Для студентів роз’яснено, що виявлення, фіксація та вилучення матеріальних слідів здійснюється найчастіше  в процесі проведення огляду місця події. Тому під час пошуку слідів необхідно враховувати обстановку місця злочину, властивості слідосприймаючих об’єктів, механізм утворення слідів.   


Під час проведення лабораторних занять експертами-криміналістами продемонстровано механізм утворення слідів папілярних узорів рук (дактилоскопія); взуття, знарядь зламу (трасологія). Спільно з фахівцями, студенти виявляли сліди рук з використанням фізичного методу, який заснований на здатності потожирової речовини утримувати частки дактилоскопічного порошку. 

 

 Досліджували деталі будови мікрорельєфу папілярних ліній за допомогою мікроскопу, виявляли та вилучали сліди тканини, взуття, зламу, тощо. Студенти спробували попрацювати «операторами» автоматизованої дактилоскопічної ідентифікаційної системи Дакто – 2000», яка успішно діє на території України. Також ознайомилися з технікою дактилоскопіювання.


Сподіваємось, що практичні заняття допомогли студентам закріпити теоретичні знання і залишити яскраві враження від роботи «судовим експертом».

 Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України