МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Паспорт громадянина України - це ж не просто документ, що засвідчує особу, але також є невід'ємною складовою при укладенні фінансових угод та нерідко ключем до майна та рахунків.
Нерідко, у разі втрати паспорту громадяни не відразу звертаються до відповідних органів з заявою  сподіваючись, що його повернуть добрі люди. Однак не завжди таке трапляється і як наслідок – зволікання може призвести до сумних обставин.


Історія, яка сталася з однією громадянкою, досить актуальна і повчальна. У свій час, вона не повідомила про втрату паспорту, однак згодом дізналася, що на її ім'я хтось продає чужу нерухомість.
За даним фактом працівники поліції проводили досудового розслідування у ході якого виникла необхідність встановити, яким чином вдалося шахраям скористатися чужим паспортом. Слідчих насамперед цікавило: Чи переклеювалась фотокартка в паспорті? Яким способом нанесений відтиск печатки паспорта? Чи вносились у текст документа зміни? Якщо вносилися, то яким чином і який зміст первинного тексту?
Тому незабаром, даний паспорт став об’єктом дослідження технічної експертизи документів, виконання якої здійснили судові експерти Рівненського НДЕКЦ МВС України.


Фахівці, ретельно дослідивши даний паспорт, з використанням сучасного обладнання та застосувавши декілька методів дослідження встановили, що незважаючи на те, що у бланку паспорта, ознак внесення змін першопочаткового змісту виявлено не було, проте на першій сторінці наданого паспорта громадянина України серії ММ 00000  – мала місце повна заміна фотознімку.
Було також імітовано частину відбитку печатки на фотокартці шляхом тиснення із використанням підручних засобів.
Результати проведеної судової технічної експертизи документів дозволили в категоричній формі встановити підробку основного документа громадянина України та викрити шахрайку, а саме головне виправдати громадянку, яка втратила паспорт.


Уважність нікому не завадить, а тому якщо Ви втратили або у Вас викрали паспорт – не зволікайте, а якнайшвидше повідомте найближчий підрозділ міграційної служби, а в разі викрадення – також орган національної поліції.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України