МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Протидія сучасній злочинності залишається одним із пріоритетних і водночас складних завдань, що ставиться перед правоохоронними органами. Вирішення цього завдання є можливим лише за умови спільної та злагодженої роботи  всіх підрозділів МВС.   


Саме тому, в період з 07.10.2019 по 15.10.2019 року керівниками Слідчого управління   ГУНПУ в Рівненській області та Рівненського НДЕКЦ були організовані науково-практичні заняття на тему: «Виявлення та вилучення об’єктів досліджень під час оглядів місць подій», для підвищення рівня кваліфікації працівників слідчих підрозділів територіальних відділів та відділень поліції.
На заняттях здобувалися практичні навики з питань виявлення та вилучення об’єктів слідової інформації з різних напрямів експертних досліджень під час оглядів місць подій за фактами скоєння кримінальних та інших правопорушень, а також були обговорені причини допущення типових недоліків при проведенні оглядів місць подій.
Впродовж навчального процесу досвідченими фахівцями Рівненького НДЕКЦ  продемонстрована сучасна криміналістична техніка, прочитаний лекційний матеріал, виконано безліч практичних завдань, щодо порядку проведення огляду місця події та удосконалення відповідних навичок, проінформовані про сучасні можливості виявлення слідів на місці скоєння злочину. Досвідчені спеціалісти Експертної служби  ділилися також прикладами із власної практики зі своїми колегами слідчих підрозділів.
Акцент фахівців Експертної служби був на наступних проблемних питаннях:

- особливості виявлення, огляду, фіксації та вилучення слідів дактилоскопічного походження ( вивчення слідів їх будову, класифікацію, процес слідоутворення);

 

-     особливості виявлення, огляду, фіксації та вилучення  слідів трасологічного походження (вивчали характеристику процесу слідоутворення, а також особливостей слідоутворювальних об'єктів);

 


-    особливостей пошуку, виявлення, вилучення та упакування слідів біологічного походження, у тому числі біологічних зразків, які відбираються для проведення молекулярно-генетичних досліджень;


-    особливості виявлення, огляду, фіксації та вилучення слідів балістичного  походження (вивчення слідів пострілу, правила поводження з вогнепальною зброєю та боєприпасами).

Після завершення курсу слухачі склали кваліфікаційний іспит та отримали відповідний сертифікат про підвищення кваліфікації.


Наприкінці зустрічі начальник Слідчого Управління ГУНП в Рівненській області Панасюк Олександр Олександрович висловив слова щирої вдячності за проведення занять та співпрацю між Рівненським  НДЕКЦ та СУГУНП в Рівненській області.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України