МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Друга Світова війна не дає про себе забути і до сьогоднішнього часу. Земля приховує в собі ще, мабуть, немало відголосків тієї доби. Адже під час визволення Рівненщини від німецьких загарбників тут точились запеклі бої. Тож і досі такі знахідки – не дивина. Застарілі зброю та боєприпаси можна натрапити всюди, де проходили бойові дії: у полях та городах, у лісах та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів та в інших місцях. Снаряди різного калібру розкидані по всій території області, і незважаючи на свою «старість» – ще мають порох в порохівницях.


А тому, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, необхідно дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними та невідомими предметами, а саме:
-    торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
-    заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
-    здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
-    намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
-    відразу повідомити про це за номером «101» або «102»;
-    обгородити місце знахідки вибухонебезпечного предмету;
-    нікого не допускати до небезпечного місця, для цього необхідно організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття експертів-вибухотехніків.


Нагадаємо, що впродовж жовтня цьогоріч громадяни мають змогу звернутись до відділів і відділень ГУНП області та добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові речовини і спеціальні засоби в рамках місячника, який розпочався на території України та Рівненщини зокрема.


У разі добровільної здачі зброї, що передбачено частиною 3 статті 263 Кримінального кодексу України, громадяни звільняються від кримінальної відповідальності, а при добровільній здачі технічно справної мисливської зброї, спеціальних засобів самооборони після відповідної перевірки отримують можливість її законно зареєструвати на себе або на своїх родичів.
Однак за незаконне поводження із вогнепальною або холодною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами частина 1 та 2 вказаної статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України