МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

12-13 вересня 2019 року на базі Рівненського НДЕКЦ МВС України для військових прокурорів Рівненського гарнізону організовано семінар-тренінг з актуальних питань щодо можливостей проведення судових експертиз та вирішення кола проблемних питань, які виникають при призначенні експертиз та особливостей проведення окремих видів експертиз.

До участі в семінарі-тренінгу були запрошені судові експерти відділу криміналістичних видів досліджень, відділу досліджень, матеріалів і виробів, сектору біологічних досліджень та обліку, відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності, сектору автотехнічних досліджень, сектору комп`ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень.

Учасники круглого столу обговорили основні питання судового зброєзнавства, провели практичне заняття щодо проведення дактилоскопіювання осіб, визначили порядок відібрання порівняльного матеріалу для проведення почеркознавчих експертиз, питання повної та часткової підробки документів, можливості проведення судової експертизи хімічних речовин, експертизи волосся та одорологічної експертизи, алгоритм дій під час відбору зразків біологічного походження.

Окремо обговорено проблематику призначення судових експертиз у сфері комп’ютерно-технічних досліджень та досліджень у сфері інтелектуальної власності, а також судової економічної експертизи.

Досить інформативними виявилися завдання призначення та проведення автотехнічної експертизи, питання, пов’язані з оглядом місць скоєння ДТП.

Судові експерти та військові прокурори під час засідання обмінялися практичним досвідом щодо виявлення, фіксації, вилучення та пакування об’єктів дослідження.

Загалом, робота семінару-тренінгу стала продуктивною та пізнавальною, а обговорення проблемних питань позитивно сприятиме активній співпраці в напрямку поглиблення правових знань щодо особливостей призначення та проведення судових експертиз.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України