МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Колекціонування холодної зброї – це давнє хобі, яке має своїх прихильників у всьому світі. Та, далеко не кожен пересічний громадянин може дозволити собі зібрати й утримувати таку колекцію. Бажаючі зібрати колекцію предметів, що належать до холодної зброї, повинні передусім ознайомитись із правилами та умовами придбання, зберігання, передачі і носіння такої холодної зброї.

Один любитель-колекціонер вирішив доповнити колекцію багнет-ножем минулого століття. Він виторгував багнет, віддав продавцю гроші, забрав свій антикваріат... і ще не дійшовши додому, його зупинили поліцейські та при огляді виявили багнет-ніж. Дозволу на його носіння у колекціонера не було…

На сьогоднішній день питання щодо законності придбання, носіння, використання, збуту  кинджалів, фінських ножів, кастетів чи інших предметів, які відносяться до категорії холодної зброї – регулюється відповідними нормативно-правовими актами України.

Порушення правил придбання, носіння, використання, збуту холодної зброї тягне за собою, відповідно, адміністративну (ст.190 Кодексу України про адміністративні правопорушення) чи кримінальну відповідальність (ст.263 Кримінального кодексу України).

Звичайний громадянин, як правило, не знає, що придбаний ним предмет може являтись холодною зброєю, а який – ні.

Визначаючи, що являється холодною зброєю, а що ні, експерти-зброєзнавці керуються Методикою криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів та ДСТ України.

Тому, якщо Ви придбали ніж, чи інший предмет, який може бути холодною зброєю – ми пропонуємо отримати в Рівненському НДЕКЦ МВС України висновок експертного дослідження про те, що конкретно придбаний Вами предмет, не є холодною зброєю. Вартість дослідження однієї одиниці зброї становить 253,26грн.

З такою довідкою можна носити і використовувати придбану (виготовлену) Вами річ на всій території України не побоюючись наслідків адміністративного чи кримінального переслідування з боку правоохоронних органів.

А, у випадку, належності ножа до категорії холодної зброї і подальшого бажання помістити його у приватну колекцію, вищезазначений висновок експертного дослідження слугуватиме підставою для оформлення відповідного дозволу органами превентивної діяльності ГУНП області.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України