МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Придбання іноземної валюти з неперевірених джерел, завжди дуже ризикова справа. В більшості випадків «фальшиві» гроші будь-якого номіналу шахраї збувають пересічним громадянам, а знайти в подальшому продавця «міняйлу», чи повернути свої гроші назад зазвичай не можливо. В умовах технічного прогресу, підробити, а тим більше імітувати, можливо майже будь-який захисний елемент банкноти. Тому, розрізнити справжню банкноту від підробленої буває не легко, навіть «озброївшись» детектором.
В основному жертви даного виду шахрайства в подальшому звертаються за допомогою до правоохоронних органів, але і бувають і такі,  які самі, для  відшкодування своїх втрат стають на протиправний шлях, усвідомлюючи при цьому, що такі дії є незаконними.
Такий шлях вибрав і один мешканець нашої області. Виявивши, що куплені ним іноземна валюта підроблена, а спроба повернути вищевказані банкноти назад закінчилась не вдало, чоловік вирішив придбати за них автомобіль. І невдовзі з жертви шахраїв хлопець став власником авто, який в подальшому відразу збув іншим громадянам в сусідній області.
Однак така «схема» не спрацювала і в невдовзі з ним вже розмовляли правоохоронці, а купюри стали об’єктами технічної експертизи документів по кримінальному провадженню.


З використанням цілого комплексу сучасного спеціального обладнання та застосовуючи спеціальні знання судові експерти  Рівненського НДЕКЦ змогли беззаперечно встановити, яким способом дані «гроші» були виготовлені.
В подальшому, на ряду з іншими доказами, результати судових експертиз надали змогу суду визнати громадянина винним у вчиненні злочинів, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк три роки один місяць.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України