МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

11-12 липня в Рівному відбувся психологічний тренінг на тему «Психологія ефективного керівника». Цього разу вивчав можливості психології управління та переймав позитивний досвід Рівненського НДЕКЦ керівний склад ДНДЕКЦ МВС України.
    На початку cемінару серед найбільш важливих запланованих до обговорення питань учасники назвали тайм-менеджмент. Також висловили бажання навчитися управляти часом та визначили важливість теми по мотивації персоналу, зокрема розуміння можливостей застосування різних методів мотивації. Викликало цікавість і питання конфліктності та стратегій їх вирішення.
    Уперше різні за віком та досвідом управлінської діяльності керівники ДНДЕКЦ, здолавши бар’єри віку та субординації, із задоволенням брали участь у групових дискусіях, рольових іграх при вивченні конфліктних ситуацій, аналізували свої помилки при передачі інформації, визначали переваги та недоліки різних стилів управління на різних етапах існування групи, працювали над собою та власним «колесом життєвого балансу», виконували різні тренінгові вправи, які спеціально підбирались під кожен тематичний інформаційний блок.
    Модель SMART для правильності постановки цілей, матриця Ейзенхауера, правила планування, визначення поглиначів часу для експерта та керівника, методи подолання прокрастинації, і, напевно, найголовніше - визначення своїх найближчих цілей та шляхів їх досягнення, адже все це є основними аспектами тайм-менеджменту, які відпрацьовувались на тренінгу.
    Мотиваційний тематичний блок розглядався не лише з точки зору важливості та дієвості зовнішніх і внутрішніх факторів мотивації, а й важливості вибору засобів мотивації в залежності від цінностей працівників згідно з «теорією поколінь». В групі було напрацьовано 16 методів нематеріальної мотивації працівників Експертної служби, при цьому всі учасники погодилися, що цей перелік не є вичерпним.
    Основні теоретичні засади психології управління з адаптацією до роботи Експертної служби та напрацьованим в процесі тренінгу досвідом в майбутньому стануть основою методички для керівників Експертної служби.
    В колективі Рівненського НДЕКЦ відбувся далеко не один психологічний тренінг в різних групах та за різною тематикою протягом останніх кількох років, проводилося не одне вивчення клімату та існуючих проблемних питань в колективі. Всім зрозуміло, що для формування справжньої команди потрібен час, бажання і зусилля. Дуже приємно, що на сьогодні Рівненський НДЕКЦ є прикладом для інших та може поділитися досвідом якісної командної роботи. Приємно, що наш досвід вже переймали в процесі психологічного тренінгу керівники інших НДЕКЦ з областей. Приємно, що керівний склад ДНДЕКЦ МВС приїхав до Рівного для участі в дводенному психологічному тренінгу. Для нас – це теж мотивація!
    Тренер проекту, начальник психологічної служби ГУНП Зоя Варійчук, під час роботи неодноразово повторила відомий вислів Г. Форда «Якщо ви думаєте, що здатні виконати щось, чи думаєте, що не здатні на це, ви праві в обох випадках». Важливо мати правильно сформульовану чітку ціль, вірити в себе і крокувати в напрямку успіху. Можливо успіх буде не одразу, можливо навіть буде безліч нових спроб, але важливо усвідомлювати, що спробувати знову і отримати бажане або відступити через боязнь знову помилитися – залежить лише від тебе, тому, ВСЕ В ТВОЇХ РУКАХ!

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України