МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

До Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на експертизу надійшов автомобіль ВАЗ 21063 реєстраційний номер ВК****АВ бежевого кольору, яким керував житель Березнівського району громадянин Д.


Разом з автомобілем на експертизу також було надане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії КХС           №******, відповідно до якого власником даного автомобіля являвся житель міста Рівного громадянин С.


В ході візуального дослідження автомобіля експертом Рівненського НДЕКЦ встановлено, що в місці нанесення номера кузова лакофарбове покриття має різну структуру, наявні сліди перефарбування, тріщини. Номерна панель, на якій розміщена маркувальна площадка з номером кузова досліджуваного автомобіля, вкрита лакофарбовим покриттям бежевого кольору.


Дослідженням заводської таблички з нанесеними на ній знаками номера кузова «XTA210630J2009654» та іншою буквенно-цифровою інформацією розбіжностей у способі нанесення реквізитів, конфігурації знаків, розмірних характеристиках експертом виявлено не було.
Разом з тим, з використанням технічних засобів встановлено, що спосіб її кріплення до кузова автомобіля відрізняється від заводського.
Використовуючи додаткові носії інформації, інформаційно-довідкові та пошукові бази і програми, експерт виявив невідповідність комплектації, дати виготовлення наданого автомобіля з аналогічним, що і в нього, номером  кузова.
Навколо номера кузова наданого на дослідження автомобіля наявні виконані в кустарних умовах зварювальні шви, які утворюють замкнутий контур по периметру маркувальної площадки.


Порівняльним дослідженням свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії КХС №******, з бланком зразком, що знаходиться в інформаційно-довідковій колекції Рівненського НДЕКЦ МВС України та описом бланків в довідковій літературі, експерт встановив його відмінності за: кольорами нанесених зображень, люмінесценції в ультрафіолетових та відображенні в інфрачервоних променях, способами друку та чіткості відображення мікротексту.


Внаслідок проведеного криміналістичного дослідження наданого транспортного засобу та свідоцтва про його реєстрацію, з використанням наявних у Рівненському НДЕКЦ приладів, руйнівних так і не руйнівних методів дослідження, а також, використовуючи наявні інформаційно-довідкові та пошукові бази та програми, судовий експерт прийшов до наступних висновків:
- маркувальні позначення наданого на експертизу автомобіля ВАЗ 21063 бежевого кольору реєстраційний номер ВК****АВ, піддавалися змінам шляхом видалення маркувальної площадки з номером кузова автомобіля та вварюванням на її місце металевої пластини з маркуваннями «XTA210630J2009654»;
- бланк наданого на експертизу свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії КХС №******, не відповідає аналогічним бланкам свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, що виготовлені на підприємстві, яке здійснювало випуск бланкової продукції даного виду, а виготовлений з використанням комп’ютерної техніки за допомогою кольорового струменевого принтера.
Таким чином, завдяки злагодженим та професійним діям правоохоронних органів та Експертної служби МВС України в черговий раз вилучено з експлуатації та упереджено спробу реалізації автомобіля із зміненими ідентифікаційними номерами та підробленим свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.
Наведеним прикладом працівники Рівненського НДЕКЦ МВС України в черговий раз наголошують громадянам, які хочуть стати автовласниками уважно і розсудливо віднестися до придбання, не обов’язково дорогих чи елітних моделей, транспортних засобів особливо на вторинному ринку як України так і близького чи дальнього зарубіжжя.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України