МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

До Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України із заявою на проведення криміналістичного дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів, що його супроводжують, звернувся громадянин Ш.
Для проведення криміналістичного дослідження громадянин Ш надав автомобіль Renault Laguna сірого кольору, 2001 року випуску та документ про реєстрацію зазначеного транспортного засобу в республіці Польща.


Експерти Рівненського НДЕКЦ МВС України неодноразово виявляли зміни поза умов заводу-виробника ідентифікаційних позначень вузлів і агрегатів транспортних засобів на іноземній реєстрації, так званих«євроблях». Не став виключенням і наданий на дослідження автомобіль Renault Laguna, який входив в «когорту» цих автомобілів. Власник «євробляхи»і уявити не міг, який на нього чекає неприємний сюрприз.
Досліджуючи автомобіль з використанням додаткових носіїв інформації, інформаційно-довідкових, пошукових баз та програм, експерт встановив невідповідність комплектації та дати виготовлення наданого транспортного засобу.
Під час дослідження заводської таблички виявлено, що спосіб виготовлення та кріплення таблички до кузова автомобіля не відповідає заводському.


Площадка, на якій нанесений номер кузова має різну структуру лакофарбового покриття, наявність слідів перефарбування та шпаклівки в межах номерної деталі. Після візуального дослідження фахівець НДЕКЦ застосував руйнівний метод дослідження та, на здивування власника ТЗ, виявив,що маркувальна площадка номера кузова наданого на дослідження автомобіля RENAULT LAGUNA, піддавалася заміні шляхом приклеювання металевої пластини з маркувальними позначеннями.


Після цього приклеєну пластину з наявними маркувальними позначеннями було видалено.Під нею були виявлені окремі символи, які попередньо піддавались механічній обробці шляхом шліфування. Однак експерт застосувавши криміналістичний метод дослідження встановив, що первинним номером кузова автомобіля є: "VF1KG0L0524558663".


При дослідженні документу про реєстрацію зазначеного транспортного засобу в республіці Польща,ознак змін у записах та бланку не встановлено.Номер двигуна наданого на дослідження автомобіля знищено корозією.
За виявленим експертом фактом зміни ідентифікаційних позначень досліджуваний автомобіль RENAULT LAGUNA був затриманий, а слідчими органами ГУНП в Рівненській області призначено судову експертизу, висновок якої був аналогічним, висновку раніше проведеного експертного дослідження.
Таким чином, широко розповсюджена думка українських автолюбителів про те, що автомобіль пригнаний з Європи не може бути “кримінальним” булав котрий раз спростована працівником Експертної служби МВС України. З цього можна зробити висновок, що вірити широко розповсюдженим чуткам можна але довіряти потрібно лише професіоналам своєї справи. Тому перед тим як придбати транспортний засіб радимо звернутися до експертів Рівненського НДЕКЦ МВС України МВС України та отримати висновок експертного дослідження щоб не стати власником автомобіля із сумнівним минулим…

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України