МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами в Україні тягне за собою кримінальну відповідальність. Злочини даної категорії є достатньо поширеними: кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, до яких відносяться зазначені протиправні дії, згідно зі статистикою є одними з найчисельніших злочинів, за які громадяни засуджуються українськими судами.
Так, небезпечну знахідку виявили працівники патрульної поліції коли близько 11 год. на одній із вулиць м. Рівне  за порушення Правил дорожнього руху зупинили автомобіль марки «Нива Шевроле» під керуванням гр. «П».


В салоні вище вказаного автомобіля виявлено предмети ззовні схожі на вогнепальну зброю та бойові припаси, а саме: предмет зовні схожий на гранату, підствольний гранатомет, 16 патронів.
На місце події була викликана слідчо-оперативна група, яка вилучила небезпечні об’єкти. Водій, 44-річний житель м. Рівного, пояснити походження знайдених в салоні його автомобіля предметів не зміг.
По даному факту було відкрито кримінальне провадження, а усе вилучене направлено до Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру для проведення вибухотехнічних та балістичних експертиз.
В ході проведення вибухотехнічної експертизи експерт-вибухотехнік дійшов висновку, що предмет, який перевозив гр. «П» є 40-мм унітарним пострілом ВОГ-25 для підствольних гранатометів типу ГП-25, та відноситься до категорії бойових припасів.


Під час проведення полігонних випробувань встановлено, що постріл ВОГ-25  придатний до вибуху.
Фахівцями сектора дослідження зброї в ході проведення балістичної експертизи встановлено, що предмет зовні схожий на підствольний гранатомет, вилучений під час огляду автомобіля, є вогнепальною зброєю – 40-мм підствольним гранатометом ГП-25, виробництва СРСР (індекс ГРАУ – 6Г15), призначеним для використання з 7,62 та 5,45-мм автоматами конструкції Калашникова, з встановленим саморобним способом рамочним прикладом та приєднання плечового ременя.
Під час проведення експертного експерименту встановлено, що підствольний гранатомет до стрільби придатний. 

В ході дослідження  патронів, встановлено, їхню придатність до стрільби, а середня  швидкість куль та  кінетична енергія вистріляних снарядів перевищує мінімальні значення. Це вказувало на те, що снаряди володіють достатньою вражаючою здатністю. 


Результати проведеного дослідження стали достатніми для висновку, що патрони вилучені в салоні автомобіля під керуванням гр. «П»  відносяться до категорії боєприпасів та є пістолетними патронами «ФОРТ-Т 45 RUBBER» калібру 45 RUBBER, виробництва КНПО «Форт» МВС України (м. Вінниця). Дані патрони споряджені еластичними снарядами травматичної дії, в конструкцію яких саморобним способом внесені зміни – у вершини куль вкручені саморізи.

Таким чином, судовими експертами Рівненського НДЕКЦ МВС України встановлено, що предмети (граната ВОГ-25, підствольний гранатомет ГП-25, патрони), які перевозив гр. «П» є дійсно бойовими припасами придатними для пострілу та вибуху.
За результатами проведених експертиз, слідчим було сформовано достатню доказову базу для направлення матеріалів провадження до суду та притягнення гр. «П» до кримінальної відповідальності.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України