МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Ефективне виконання положень кримінального судочинства неможливе без використання органами досудового розслідування спеціальних знань. Однак, організація судової експертизи передбачає здійснення комплексу заходів, що включає її підготовку та проведення, у яких важлива роль належить слідчому.
З цією метою питання взаємодії слідчих з судовими експертами при призначенні судових товарознавчих, будівельно-технічних та портретної експертиз у кримінальних провадженнях обговорювались на спільній семінар-нараді працівників Рівненського НДЕКЦ МВС України та слідчих підрозділів ГУ НП у Рівненській області.
Відповідно до ст. 242 КПК України обов’язковим є проведення судової експертизи з визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням. З цією метою для визначення розміру матеріальних збитків призначається судова товарознавча експертиза. Зі слідчими вивчено всі аспекти призначення товарознавчої експертизи щодо визначення вартості окремих груп споживчих товарів, що сприятиме якісному її проведенню.
Ще однією темою для обговорення були вимоги до об’єктів, які надаються для проведення портретної експертизи, адже від якості наданих на дослідження об’єктів залежить результат експертизи. Слід зазначити , що цей вид експертизи характеризується низкою особливостей, а успішне її проведення залежить від уміння належним чином виявити і дослідити різні фактори, що впливають на повноту та достовірність ототожнення людини за ознаками зовнішності.
Також, під час проведення семінар-наради акцентовано увагу на опанованому в Рівненському НДЕКЦ новому напрямку – будівельно - технічної експертизи. Дана експертиза охоплює широке коло запитань, які виникають під час розслідування за фактами кримінального правопорушення, об’єктами яких є нове будівництво, капітальний ремонт та реконструкція будівель і споруд.
Учасники переконані, що спільні зустрічі дають можливість збільшити ефективність виконання судових експертиз в оптимальні строки, за рахунок чіткої організованої роботи ініціатора призначення експертизи та її виконавців.

 

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України