МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

«Традиційно» кожного року на початку літа на території Рівненщини стартує всеукраїнська оперативно-профілактична операція «Мак». Незважаючи на профілактичні роботи та активні застереження, які проводяться співробітниками поліції з громадянами щодо незаконного посіву або вирощування нарковмісних рослин на території Рівненської області щорічно виявляється та направляється на експертне дослідження значна кількість незаконних посівів снотворного маку та коноплі. Всі ці рослини на стадії досудового розслідування повинні бути належним чином процесуально оформленими, щоб стати надійною доказової базою в подальшому у рамках кримінального провадження.

З приводу цього 10 червня 2019 завідувачем сектору ФХД відділу ДМРВ Рівненського НДЕКЦ МВС України Соловйовим В.О. проведено семінар для слідчих підрозділів ГУ НП в Рівненській області на тему: «Особливості виявлення, вилучення та направлення на експертне дослідження зразків рослин виду мак снотворний і рослин роду коноплі».

Під час представлення доповіді у вигляді наочної презентації розглянуті типові недоліки, які здійснюються при упакуванні та направленні на експертне дослідження зразків рослин виду мак снотворний і рослин роду коноплі.

Експертом наголошено про дії слідчо-оперативної групи при огляді місця події за фактами незаконного посіву та вирощування конопель і маку, дотримання схеми вірного відбору зразків цих рослин, котрі в подальшому надсилаються до Рівненського НДЕКЦ МВС України для проведення судової експертизи НЗПРАП, а також типові питання, які вирішуються за цим напрямком експертизи.

Варто нагадати, що посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже як кримінально каране діяння, за яке передбачено, в тому числі, і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України