МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Недавнім часом у місті Рівному та в його ближчих околицях різко збільшився об’єм незаконного обігу такої небезпечної психотропної речовини як метамфетамін (жаргонні назви «вінт», «пєтя», «лід», «шпунтик» тощо). Його стало стільки, а його «якість» такою високою (високий вміст діючої речовини, а також препарати майже не «розводилися» різними наповнювачами), що у спокійне волинсько-поліське місто почали приїжджати «емісари» з інших регіонів, навіть із «далекого» Харкова. Багато факторів вказували на його місцеве походження, тобто його виготовляли в умовах неофіційних (кустарних) лабораторій. Правоохоронці проаналізувавши ситуацію встановили, що для виготовлення необхідно: по-перше «сировина», по-друге – кваліфікований «хімік», а по-третє – умови: приміщення, підведення води, вентиляція, хімічні реактиви (розчинники, кислоти тощо). Ключовим питанням стало походження «сировини» – нею є лікарські препарати із вмістом деяких речовин, які випускаються в основному у формі таблеток. Перевірками аптек було встановлено, що таких препаратів до міста майже не надходило. Тоді звідки?!

Тим часом, працівники Служби безпеки України почали перевіряти інформацію про те, що люди ввозять із Польщі якісь таблетки для «кайфу». Ввозили таблетки білого кольору без упаковок, без якихось маркувальних позначень – на питання «Що це за таблетки?» відповідали: «Це? Та то – вітаміни, амінокислоти (для фітнесу), ліки від алергії». Вилучивши такі таблетки їх направили для дослідження до Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України.

По вилучених таблетках головним судовим експертом відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Рівненського НДЕКЦ МВС України було проведено судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, в результаті якої встановлено, що таблетки містять підконтрольну речовину – прекурсор. Назва цієї речовини нічого не говорила «операм», проте досвідчений судовий експерт припустив версію – із цієї речовини-прекурсора теоретично можна отримати метамфетамін. Після цього в ході слідчих і розшукових дій такого роду таблетки вилучено при огляді багажу громадян К. та С. (а саме у коробках із пральним порошком) із автобуса на міжнародному рейсі.

Під час обшуку, який проводився із залученням спеціалістів виявлено та вилучено серед безлічі предметів, речей тощо саме такі, які могли містити наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори, а також хімічний (не побутовий!) посуд та обладнання. По вилучених об’єктах призначено експертизу, а судовим експертом встановлено, що в складі наданої на експертизу у скляній конічній колбі ємністю 5000 мл рідини світло-жовтого кольору виявлено психотропну речовину, обіг якої обмежено – метамфетамін у особливо великих розмірах! Метамфетамін також виявлено на внутрішніх поверхнях входу в горловину одного із наданих гофрошлангів, трубки з полімерного матеріалу червоного кольору, 2 скляних прямих холодильників, 2 скляних кулькових холодильників, 1 спірального холодильника (із 9 вилучених), скляної конічної колби 500 мл, скляної мірної колби 100 мл, однієї з великих скляних пробірок.

Проведеною також судовим експертом Рівненського НДЕКЦ експертизою спеціальних хімічних речовин встановлено, що на наданих на експертизу предметах виявлено спеціальну хімічну речовину яка має спільну родову належність зі наданим зразком такої речовини.

Таким чином, завдяки якісним та професійним діям працівників НДЕКЦ на огляді місця події, при проведенні слідчих дій та при виконанні судових експертиз доведена причетність до скоєння вказаного злочину організованої злочинної групи, надана вагома допомога підрозділам досудового розслідування у з’ясуванні обставин подій та отриманні доказів причетності до вчинення злочину.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України