МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

До Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України із заявою на проведення криміналістичного дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів, що його супроводжують, звернувся громадянин П.

Для проведення криміналістичного дослідження вищевказаний громадянин надав автомобіль BMW 525D зеленого кольору 1997 року випуску реєстраційний номер АТ0000АО та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії АТС 000000.

В той же день із заявою на проведення криміналістичного дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів, що його супроводжують, до Рівненського НДЕКЦ МВС України звернувся громадянин В., який для проведення криміналістичного дослідження також надав автомобіль BMW 525D зеленого кольору 1997 року випуску з аналогічним реєстраційним номером АТ0000АО та аналогічним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії АТС 000000, що і громадянин П.

Надані на дослідження автомобілі відрізнялися відтінком лакофарбового покриття та типом кузова.

Надані автовласниками свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу відрізнялися одне від одного реквізитами виробника та номером бланка, а також деякою, внесеною у поля заповнення, інформацією.
За серією і номером, ідентифікаційними даними автомобіля, інформацією про власника транспортного засобу, надані свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, не відрізнялися.

Візуальним дослідженням наданих громадянином П. та громадянином В. автомобілів BMW 525D з реєстраційним номером АТ0000АО встановлено ідентичність за своїм змістом маркувальних позначень номера кузова обох автомобілів (тип використаного шрифту - відрізнявся), що не може відповідати дійсності.

 

Заводські таблички в місці їх кріплення заводом-виробником в обох автомобілях були відсутні (демонтовані).

З метою виявлення можливих змін наявних маркувальних позначень номера кузова та підробки документів, наданих на дослідження автомобілів, судовим експертом сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів Рівненського НДЕКЦ МВС України були досліджені свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

При цьому судовим експертом встановлено, що бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, яке на дослідження надав громадянин П., не відповідає бланкам, які є в офіційному обігу. Разом з тим, бланк, наданого на дослідження громадянином В. свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, відповідав бланкам, що виготовлені на підприємстві, яке здійснювало випуск бланкової продукції даного виду.

Дослідженням наданих автомобілів, з використанням додаткових носіїв інформації, інформаційно-довідкових та пошукових баз та програм, судовим експертом встановлено, що жодний із двох, наданих йому на дослідження автомобілів, за наявною в них комплектацією, датою виготовлення, оснащенням, лакофарбовим покриттям, не відповідає автомобілю з аналогічним, що і в них, номером кузова.

В ході проведеного криміналістичного дослідження наданих транспортних засобів, з використанням як не руйнівних, так і руйнівних методів дослідження

 рельєфних маркувальних позначень, а також, використовуючи наявні на досліджуваних автомобілях додаткові носії інформації, судовий експерт прийшов до наступних висновків:

- маркувальні позначення номера кузова, наданого громадянином П., автомобіля „BMW 525” з номером кузова „WBADF81080BT03932” реєстраційний номер АТ0000АО, піддавались зміні шляхом перебивання символів номера.

Першопочатковими маркувальними позначеннями номера кузова є - „WBАDG81010BX02615”;

- бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії АТС № 000000 ТОВ „Знак” Консорціуму „ЄДАПС” Зам. 0011-2008.01, виготовлений не на підприємстві, яке здійснювало випуск бланкової продукції даного виду;

- маркувальні позначення номера кузова, наданого громадянином В., автомобіля „BMW 525” з номером кузова „WBADF81080BT03932” реєстраційний номер АТ0000АО, піддавались зміні шляхом перебивання символів номера.

Першопочатковими маркувальними позначеннями номера кузова є - „WBАDG81030BD06267”;

- бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серії СРВ № 0000000 ТОВ „Знак” Консорціуму „ЄДАПС” Зам. 0004-2007.04, виготовлений на підприємстві, яке здійснювало випуск продукції даного виду.

В подальшому, за виявленими судовим експертом фактами, зміни ідентифікаційних позначень транспортних засобів та підробки реєстраційних документів, два досліджуваних автомобілі були затримані, а слідчими органами ГУНП в Рівненській області призначено ряд судових експертиз, висновки яких були аналогічними, що і при проведенні експертних досліджень.

Таким чином, проведеним криміналістичним дослідженням транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, судовий експерт Рівненського НДЕКЦ МВС України запобіг спробі реалізації та експлуатації автомобілів-двійників із зміненими ідентифікаційними номерами, один із яких, окрім того, експлуатувався з підробленим свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України