МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

В любій професійній діяльності і особливо в тих, які пов’язані з науковою роботою, велику роль відіграє обмін  інформацією, досвідом, який дає поштовх для вдосконалення та визначає перспективний напрямок руху. У період з 16 по 17 травня  на базі Житомирського НДЕКЦ МВС України проведено третій науково-практичний семінар «Актуальні питання судової балістичної експертизи»,  який відкрили  заступник директора ДНДЕЦ Ковальов Костянтин Миколайович та завідувач лабораторії досліджень, сертифікації зброї та обліку ДНДЕКЦ Павленко Олег Станіславович.   Від  Рівненського НДЕКЦ МВС України у ньому прийняв участь завідувач сектору досліджень зброї Печорін Павло Миколайович.

Протягом двох днів спікерами були як молоді фахівці так і судові експерти-балісти із значним досвідом роботи «професіонали вищого рівня», які  поділились своїм практичним досвідом, напрацюваннями. В режимі питання-відповідь кожен мав змогу отримати змістовну інформацію.

Серед розглянутих матеріалів, відбувались активні обговорення  існуючих законодавчих документів, методик проведення  судової балістичної експертизи. Підняті теми  по розробці та використанню комп’ютерних програм та іншого обладнання, пристроїв, призначених полегшити проведення експертиз.  Обговорені проблемні питання  класифікації ручної вогнепальної зброї за критерієм призначеності, правові аспекти обігу зброї в Україні при цьому провівши порівняльний аналіз  із законодавством Європейського Союзу. Досить енергійне спілкування відбувалось при розгляді проблемних питань з криміналістичного дослідження вогнепальної  зброї та конструктивно схожих з нею виробів та перспективні шляхи їх вирішення, при встановленні особливостей дослідження патронів «несмертельної» дії калібру 9ммР.А., підкаліберних патронів,  особливостями дослідження атипової зброї, саморобної зброї,  ознайомленні з слідами які утворюються при носінні зброї на одязі.

Широкий спектр охопленої тематики вкотре засвідчує, що судові експерти-балісти, це багатогранні особистості, які маючи логічне мислення, цілеспрямованість вміло поєднують та застосовують у своїй практичній роботі наукові знання, досягнення та напрацювання різних сфер діяльності при цьому володіючи юридичними знаннями дотримуються вимог законності.

По завершенню всі  учасники отримали свідоцтво про участь  у  семінар-нараді. Кожен хто побував на даному семінарі отримав безцінний досвід та знання, які зможе використати у своїй роботі для ефективного вирішення поставлених завдань.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України