МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

 У погожий травневий день експерти Рівненського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України завітали з ознайомчою екскурсією до учнів ЗОШ І-ІІ ступенів Рівненської районної ради Рівненської області с. Біла Криниця .
Приймати експертів дітям випало вперше, і вони з неабиякою цікавістю слухали розповіді фахівців. Експерти-криміналісти поділились з дітьми усіма таємницями криміналістики. Вони розповіли та показали їм як правильно вилучати на місці злочину слідову інформацію, сліди рук та низу взуття.
Учні з цікавістю вислухали детальну розповідь про всі види експертиз, які проводяться експертами НДЕКЦ за кожним конкретним напрямом експертної діяльності.
Школярі навіть отримали змогу побувати в ролі експерта, адже спробували застосувати на практиці здобуті під час екскурсії теоретичні навики дактолоскопіювання, стали активними учасниками трасологічної експертизи.

Не менше емоцій викликала демонстрація макетів вибухових пристроїв та спецзасобів і розповідь про те, як виявляють та знешкоджують вибухові пристрої.Експерт-вибухотехнік провів профілактичну бесіду щодо правил поводження при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних пристроїв. Та  попередив учнів про наслідки і відповідальність за анонімні повідомлення про загрозу вибуху.

Експерт відділу речовин, матеріалів та виробів розповів, про вкрай небезпечний вплив наркотичних та інших психотропних речовин на організм людини та кримінальну відповідальність яка настає в наслідок вживання, зберігання та збуту наркотичних засобів.Крім того ознайомив зі специфікою роботи експертів, які досліджують речовини рослинного походження, лако-фарбові та паливно-мастильні матеріали, волокно, попередив школярів про негативний вплив наркотичних речовин на здоров'я підлітків.

Експерт сектору автотехнічних досліджень провів пізнавальну лекцію в ході якої ознайомив учнів із специфікою роботи експерта автотехніка віртуально змоделювавши дорожньо-транспортну пригоду висвітливши при цьому усі етапи роботи експерта. Крім того нагадав учням про необхідність дотримання Правил дорожнього руху, зокрема що стосується пішоходів, оскільки пустощі дітей на дорозі нерідко є причиною дорожньо-транспортних пригод.

Після побаченого учні поділилися враженнями. Хтось одразу висловив бажання стати експертом, хтось не міг приховати здивування, адже вперше побачили роботу експерта на практиці.

В ході проведення зустрічі до учнів було доведено інформацію про можливість вступу за державним замовленням на навчання до Національної академії внутрішніх справ (м. Київ) за спеціальністю «Право» спеціалізація «Судова експертиза» .
Наприкінці заходу експерти продемонстрували школярам службовий автомобіль Центру – пересувну криміналістичну лабораторію, оснащену необхідним обладнанням,яке використовується експертами під час проведення оглядів місць події та інших слідчих (розшукових) дій. Таку техніку діти бачили лише в кіно, а тепер на власні очі змогли переконатися, що і в їхній області є професіонали своєї справи з новітньою технічною базою.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України