МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Подія злочину: Під час здійснення контролю за дотриманням Правил дорожнього руху на автодорозі «Київ-Чоп», на стаціонарному посту «Звягель» Новоград-Волинського району, Житомирської області, працівниками патрульної поліції, було зупинено транспортний засіб марки  «DAF».
Даний автомобіль був завантажений лісовою продукцією, а саме деревиною лісу-кругляка, породи дуб. І, як виявилося пізніше, зупинка зазначеного транспортного засобу, виявилася не безпідставною.

Протягом останніх років в нашій державі, значна увага приділяється проблематиці по  збереженню головного природного багатство України – лісів, лісових ресурсів та лісового середовища загалом, а  тому, незаконна вирубка лісу та боротьба з нею, є досить актуальна на даний час.

В зв’язку з чим, для перевірки легальності лісової продукції, працівниками патрульної поліції, були поставлені законні вимоги, щодо пред’явлення всіх необхідних документів, на перевезення вище зазначеного вантажу.

Під час перевірки документів з числа водійського посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та товарно-транспортної накладної, було встановлено, що окремі рукописні записи, а саме  рукописні записи, що позначають число, місяць, рік, марку автомобіля та його державний номер, в товарно-транспортній накладній – піддавалися обведенню більш насиченим барвником, а тому викликало сумнів даних реквізитів документу.

 

В подальшому дана товарно-транспортна накладна, була оглянута протоколом ОМП та вилучена слідчим, а на лісову продукцію, накладено арешт.
Наслідком чого, слідчим-суддею Рокитнівського районного суду Рівненської області була винесена ухвала про проведення судової технічної експертизи документів.

Судовому експерту необхідно було дослідити та вирішити питання на предмет того, чи піддавалися змінам і якщо так, то який першопочатковий зміст рукописних записів, що позначають число, місяць, рік, марку автомобіля та його державний номер, в товарно-транспортній накладній.

Виконання судової технічної експертизи товарно-транспортної накладної, було доручено судовому експерту відділу криміналістичних видів досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС України.


Дослідження рукописних записів в частині цифр: «20» (що позначає число), «03» (що позначає місяць), «18» (що позначає рік), рукописних записів в графі: «Автомобіль» змісту: «ДAF XX XX0000XX» з лицевої сторони в товарно-транспортній накладній – візуально, в кососпрямованому, розсіяному і наскрізному освітленні із використанням лупи «Regula» (10x) встановлено, що в місці розташування вище зазначених рукописних записів літерно-цифрового складу, наявний більш насичений барвник з характерним блиском, різній оптичній щільності та відбиваючої здатності.
З під зазначених рукописних записів, видніються видимі, окремі штрихи, які мають вертикальне та горизонтальне розташування у вигляді прямолінійної та овальної форми, виконані барвником іншого, менш насиченого кольору (див. відм. 1-5 зображення нище за текстом).
В місці розташування цифри: «0», цифрового запису «20» (що позначає число) з лицевої сторони в товарно-транспортній накладній – мало місце виправлення, шляхом внесення змін у першопочатковий запис.


З метою встановлення першопочаткового запису в місці розташування цифри: «0», цифрового запису «20» (що позначає число) з лицевої сторони в товарно-транспортній накладній, було проведено мікроскопічне дослідження, з використанням мікроскопу «МСП-1» (при різних режимах збільшення) та програмно-апаратного комплексу «VSC-40», видимих, окремих штрихів (виконаних барвником іншого, менш насиченого кольору), які мають вертикальне та горизонтальне розташування у вигляді прямолінійних та овальних форм, а також було проведено їх порівняння з рукописним правописом цифр від «0» до «9».                                                            

В результаті порівняльного дослідження видимих, окремих штрихів (виконаних барвником іншого, менш насиченого кольору) з рукописним правописом цифр від «0» до «9» – було встановлено, що наявні штрихи, які мають вертикальне та горизонтальне розташування у вигляді прямолінійних та овальних форм, в місці розташування цифри: «0», цифрового запису «20» (що позначає число) – утворюють цифру «9» (див. відм 1 зображення нище за текстом).  

                                                                                                                
Послідуючі рукописні записи в частині цифр: «03» (що позначає місяць), «18» (що позначає рік), рукописні записи в графі: «Автомобіль» змісту: «ДAF XX XX0000XX» з лицевої сторони в товарно-транспортній накладній – піддавалися лише обведенню більш насиченим барвником з характерним блиском, різній оптичній щільності та відбиваючої здатності.

Таким чином у результаті проведеного дослідження, експерт встановив, що окремі рукописні записи в товарно-транспортній накладній, піддавалися змінам. Крім того, було встановлено зміст першопочаткових записів, що є важливим доказом у справі. 

Отже, професіоналізм і клопітка праця експертів вкотре допомогли слідству отримати беззаперечні докази в скоєнні злочину,  а «ділкам», що зазіхнули на головне природне багатство України, доведеться понести справедливу відповідальність.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України