МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

За ініціативи керівництва Експертної служби МВС України та під патронатом Закарпатського НДЕКЦ МВС України на базі відпочинку «Богольвар» 3-4 квітня був  проведений  Всеукраїнський науково-практичний семінар фахівців Експертної служби МВС України на тему: «Актуальні питання дактилоскопічної експертизи. Перспективи функціонування дактилоскопічного обліку», до участі в якому були запрошені завідувачі секторів дактилоскопічних досліджень та дактилоскопічного обліку Рівненського НДЕКЦ МВС України Юзик Вікторія Павлівна та Токарець Тарас Борисович.
Захід відкривав завідуючий лабораторії  криміналістичних видів досліджень ДНДЕКЦ МВС України В. А. Кузнєцов.


У вступній промові, було акцентовано увагу учасників на практичній значимості даного семінару, підкреслено важливість обміну практичним досвідом, наголошено про необхідність побудови професійного діалогу для вирішення актуальних проблемних питань з  дактилоскопічної експертизи.


Учасники семінару окреслили спектр існуючих проблем та умовно розділили його на два тематичні блоки: ведення дактилоскопічних обліків та дослідження слідів дактилоскопічного походження.


У ході активного діалогу, в першому тематичному блоці було порушено ряд питань, які стосувались проведення та призначення комплексної судової експертизи, інформаційного забезпечення фахівців, які виконують дактилоскопічні експертизи, нюансів ідентифікаційних досліджень відбитків пальців та слідів рук, залишених зловмисниками на місці скоєння злочину.
У другому тематичному блоці керівником відділу дактилоскопічних досліджень та обліків ДНДЕКЦ МВС України Криневичем Ю.А.  увага зосереджувалась на наступних питаннях, зокрема:

   - на організаційних питаннях функціонування дактилоскопічного обліку;

   - оновлення програмного забезпечення АДІС Дакто-2000» оскільки дактилоскопічний облік є основним каталізатором розкриття злочинів.


Завдяки професійному азарту учасників фінал науково-практичного семінару увінчався вирішенням більшості озвучених проблем та розробкою дієвого алгоритму з найефективнішими векторами для розвитку.
Підсумком заходу стало вручення всім завідувачам секторів дактилоскопічних досліджень та обліків всіх НДЕКЦ МВС України сертифікатів про участь у науково-практичному семінарі.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України