МВС Укрїни. Експертна служба
МВС Укрїни. Експертна служба

У ПОШУКАХ ІСТИНИ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Герб Рівненської області

13 березня 2019 року в Рівненському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулася екскурсіядля студентів 3-го курсу спеціальності «Фармація» комерційного закладу вищої освіти «Рівненська медична академія» Рівненської обласної Ради. На майбутніх медпрацівників чекала змістовна та цікава розповідь про складну та відповідальну роботу експертів, від результатів якої залежать долі людей.


На початку екскурсії студентів ознайомили із основними видами судових експертиз, а також особливостями професії судового експерта.
Виступаючі розповіли цікаву історію створення Експертної служби, основні напрямки роботи та специфіку професійної діяльності експертів.Студенти завітали до сектору дактилоскопічних досліджень, сектору досліджень зброї; сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень, сектору біологічних досліджень та обліку, відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів.
Особливу увагу було приділено висвітленню поняття дактилоскопії. Студентам продемонстровано, яким чином здійснюється виявлення, фіксація і вилучення слідів рук, ніг та взуття людини.


Також працівниками НДЕКЦ була надана можливість попрактикуватися у знятті відбитків пальців рук та занесення їх у дактилокарту.


Експерти-балісти ознайомили присутніх з найбільш поширеними зразками зброї, показали ідентифікаційне дослідження куль на порівняльному мікроскопі.


Захопливою була розповідь експертів-вибухотехніків про дослідження вибухових пристроїв, залишки їх після вибуху і сліди вибуху. Також студенти мали можливість ознайомитися з колекцією вибухових пристроїв та їх залишків.


Про можливості сучасних біологічних досліджень та дослідження волосся студенти ознайомилися у секторі біологічних досліджень та обліків. Предмет та методи судової імунологічної експертизи та експертизи волосся, хід проведення експертного дослідження, викликали особливий інтерес, так як специфіка їх майбутньої професії, у деяких аспектах, схожа до роботи експерта-біолога.


У відділі дослідження матеріалів, речовин та виробів Рівненського НДЕКЦ екскурсанти ознайомилися особливостями проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, спиртовмісних рідин, пально-мастильних матеріалів, та іншими видами судової експертизи, які виконуються спеціалістами даного відділу. Під час екскурсії студентам було продемонстровано наявне сучасне технічне обладнання, яке використовується при проведенні експертиз.


На завершення зустрічі експерти продемонстрували комплект техніко-криміналістичних та інших засобів (приладів, інструментів, матеріалів) для роботи під час проведення огляду та інших слідчих дій, так звану «криміналістичну валізу».
Захід справив позитивне враження на відвідувачів, оскільки кожен мав змогу поспілкуватись із фахівцями центру та отримати відповіді на поставлені питання.
Викладачі та студенти подякували за цікаву та пізнавальну екскурсію, а також висловили сподівання щодо проведення в подальшому цікавих екскурсій.


Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України