МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Національний університет водного господарства та природокористування готує фахівців з питань охорони праці, які безпосередньо займаються питаннями запобігання пожеж та вибухів. Саме тому, у рамках співпраці між Рівненським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України і Національним університетом водного господарства та природокористування 11 березня 2019 року, з метою поглиблення знань та практичних навичок, співробітниками Експертної служби проведено заняття зі студентами різних спеціальностей під час вивчення дисциплін «Теорія горіння та вибуху», «Основи пожежної безпеки» та «Пожежна безпека виробництв».


Відкриття зустрічі розпочалося із висвітлення працівниками Рівненського НДЕКЦ особливостей професії судового експерта та основних видів криміналістичних досліджень, зокрема вибухотехнічних та пожежно-технічних.
У вітальному слові до учасників заходу головний судовий експерт-вибухотехнік Алексейчук Віктор на мультимедійній презентації продемонстрував особливості досліджень вибухонебезпечних предметів, прийоми роботи з ними, їх будову та принципи дії. Розповів історію розвитку та застосування вибухових речовин у промисловості, народному господарстві,  військових цілях та медицині. Особлива увага була приділена сучасним зразкам ручних гранат, інженерних та артилерійських боєприпасів, а також акцентовано увагу на правилах поводження з вибухонебезпечними предметами, які вимагають граничної уваги та обережності у разі виявлення під час розкопок чи сільськогосподарських робіт.


В подальшому слово надали старшому судовому експерту Кусковцю Антону, який довів присутнім про загальне поняття і мету дослідження пожеж, їх складові та планування. Увага присутніх була сфокусована на особливостях збирання доказової інформації, методах та наукових підходах до проведення огляду місця події, особливостях формування ознак осередку пожежі, а також окрему увагу приділено процесуальному статусу спеціаліста на пожежі.


По завершенню, учасники заняття мали змогу поспілкуватись з експертами та отримати відповіді на поставлені запитання та  подякували судовим експертам  за змістовний та цікавий проведений захід. Який створив позитивну наукову платформу для вирішення нагальних проблем забезпечення безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів та поведінки з ними в цілому.  

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України