МВС Укрїни. Експертна служба
МВС Укрїни. Експертна служба

У ПОШУКАХ ІСТИНИ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Герб Рівненської області

Кожен працівник Експертної служби МВС України повинен знати основні вимоги, організаційні та інженерно-технічні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки на робочих місцях. Особливо актуальними стають ці заходи, коли від знань та дій кожного залежить безпека людей та збереження майна.
З метою вивчення Правил пожежної безпеки в Україні, а також набуття працівниками Рівненського НДЕКЦ практичних навичок реагування під час виникнення пожеж та своєчасного їх гасіння, в період з 04 до 07 грудня 2018 року відповідно до розробленої Програми організовано та проведено навчання у два етапи.
Теоретичний етап навчання провели провідний фахівець з охорони праці Карманюк Віталій та судовий експерт-вибухотехнік Кусковець Антон довівши до присутніх важливість знання діючих вимог пожежної безпеки, а саме: дій працівників під час евакуації у разі виявлення пожежі, особливостей використання первинних засобів пожежогасіння та заходів по запобіганню надзвичайним ситуаціям. Для кращого засвоєння викладеного матеріалу, присутнім продемонстровані навчальні фільми.
Практичний етап навчання за ініціативи керівництва Рівненського НДЕКЦ проведено спільно із фахівцями Головного управління Державної служби  України з питань надзвичайних ситуацій, які змоделювали умовну пожежу в одному з приміщень Центру та проконтролювали послідовність дій працівників та керівників структурних підрозділів під час евакуації і застосування відповідальними особами пожежних кран-комплектів після спрацювання системи пожежної сигналізації.  
Начальник відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям  ГУ ДСНС України у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Москалик Сергій Олександрович зробив акцент на тому, що виникненню надзвичайної ситуації легше запобігти, ніж її ліквідувати, адже недотримання правил безпеки призводить до матеріальних збитків і ставить під загрозу життя людей.
Провідний інспектор відділу пожежної безпеки майор служби цивільного захисту Процишин Максим Олександрович практично продемонстрував застосування первинних засобів пожежогасіння, зокрема вуглекислотних та порошкових вогнегасників, під час ліквідації змодельованої пожежі за допомогою навчального тренажеру. В подальшому кожен бажаючий співробітник Рівненського НДЕКЦ мав змогу власноруч ліквідовувати умовну пожежу за допомогою вогнегасника.
Проведення спільних теоретичних та практичних навчань, у взаємодії із Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області, є складовою частиною системи підготовки працівників Експертної служби, щодо відпрацювання спільних дій, у разі виникнення надзвичайних ситуацій та позитивно впливають на психологічну готовність до нештатних ситуацій, підвищують рівень не лише теоретичних знань, а й практичних навичок, поліпшують обізнаність та дають необхідну базу для швидкого та ефективного реагування в разі виникнення подій даного характеру.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=r8vTM_R7dIk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3LiFWAnIvYexnpBXi_GapnPXGaWV4so2BlB7rqE0Ydk-ScO64wcGoS2xY 

 

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України