МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Відеореєстратори стають невід’ємною частиною автомобіля, крім того існують і інші технічні засоби фіксації дорожньої обстановки. Найпоширенішими з них є відеокамери зовнішнього нагляду. Однак, яка ж реальна користь відеозапису у разі скоєння ДТП, та чи може він використовуватись, як джерело доказу у розгляді суперечливих ситуацій, що виникли на дорозі?


Розширюючи нові можливості, в Рівненському НДЕКЦ МВС України, опановано новий напрямок, який дозволяє проведення комплексної судової фототехнічної та автотехнічної експертизи за відеозаписами обставин дорожньо-транспортних пригод.


Використання таких записів в експертній практиці дозволяє отримати об’єктивні вихідні дані для виконання автотехнічних експертних досліджень. Наявність відеозапису обставин дорожньо-транспортної пригоди дає експертам можливість визначити час руху транспортного засобу та відстань, яку він подолав, а отже і реальну величину швидкості його руху.


За допомогою зображень з відеозаписів ДТП можливо визначити траєкторії руху учасників ДТП та їхнє розташування відносно елементів дорожньої обстановки в різні моменти часу. Наявність на відеозаписі інформації про сигнали світлофора на час пригоди дає можливість експерту-автотехніку однозначно оцінити обставини ДТП.
Однак при цьому експерти радять не забувати про якість наданого на дослідження відеозапису. Чим вища його якість, тим легше з’ясувати обставини дорожньо-транспортної пригоди, що в кінцевому результаті сприяє встановленню істини.

 

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України