МВС Укрїни. Експертна служба
МВС Укрїни. Експертна служба

У ПОШУКАХ ІСТИНИ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Герб Рівненської області

Дуже часто у судовій практиці виникає ситуація коли наявних засобів доказування недостатньо для доведення правоти. І саме в такому випадку виникає потреба у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування. За роки економічних і політичних реформ у державі значну увагу приділено створенню ефективного механізму проведення судових експертиз і експертних досліджень.

На терені нашої області Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України слід віднести до установ судової експертизи, яка успішно вживає комплекс заходів заради досягнення головної цілі – достовірного висновку, тобто висновку, правильність якого не викликає сумнівів, який постає єдино можливим і виключає будь-які інші підходи до розв'язання поставлених питань, тобто відповідати об'єктивній істині. Проте для досягнення таких позитивних результатів необхідна активна участь не тільки судових експертів, але й замовників висновків. Саме тому за ініціативою Рівненського НДЕКЦ за сприяння Голови Ради адвокатів Рівненської області Удовиченка Сергія Володимировича 26 жовтня проведено семінар з підвищення кваліфікації адвокатів Рівненщини на якому обговорено особливості підготовки матеріалів для проведення досліджень та основних чинників, які негативно впливають на терміни виконання судових експертизи і повноту дослідження.
У ході семінару судові експерти Рівненського НДЕКЦ також проінформували юристів, що постійно надають професійну правову допомогу громадянам про  основні види судових експертиз які проводяться в Рівненському НДЕКЦ та сучасні світові тенденції розвитку Експертної служби МВС.

 

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України