МВС Укрїни. Експертна служба
МВС Укрїни. Експертна служба

У ПОШУКАХ ІСТИНИ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Герб Рівненської області

На сьогоднішній день спеціалісти є важливими учасниками огляду місця події під час розслідування різних видів кримінальних правопорушень, в тому числі за фактами виникнення пожеж. До даної категорії оглядів на ряду зі спеціалістами Експертної служби та інспекторами-криміналістами ГУНП слідчими залучається інженерно-інспекторський склад ДСНС України, який надає суттєву допомогу у визначені осередку пожежі та встановленні причин їх виникнення. Тому, 18 жовтня в світлиці 3-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Рівне на запрошення керівництва Головного управління ДСНС у Рівненській області судовий експерт-вибухотехнік Рівненського НДЕКЦ Кусковець Антон прийняв участь у проведенні інструктивної наради з посадовими особами, які здійснюють функції державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки в містах та районах Рівненщини, метою обговорення якої було вирішення проблемних питань, що виникають під час дослідження пожеж.


Захід поєднав теоретичну та практичну складові, що полягали в активному обговоренні актуальних проблем проведення огляду місця події за фактами виникнення пожеж. Увага присутніх була сфокусована на особливостях збирання доказової інформації, методах та наукових підходах до проведення огляду місця події, особливостях формування ознак осередку пожежі, а також окрему увагу приділено процесуальному статусу спеціаліста на пожежі.
Підбиваючи підсумки наради, його учасники дійшли висновку, що спільні зусилля фахівців, які мають спеціальні знання та досвід роботи за фахом – запорука якісного проведення оглядів за фактами пожеж та успішного розкриття злочинів.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України