МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Значне зростання та оновлення автомобільного парку сучасними швидкісними автомобілями, збільшення вантажних перевезень і пасажиропотоків, незадовільний стан доріг та експлуатаційних характеристик старого транспорту, низький рівень підготовки водіїв, їх недисциплінованість, а також пияцтво, безтурботна поведінка пішоходів та ряд інших чинників призвели до погіршення стану аварійної ситуації на дорогах України, зростання числа дорожньо-транспортних пригод, у тому числі зі смертельними та тяжкими наслідками.

Так, у 2017 році поліцейські зафіксували понад 114 тисяч випадків керування транспортом у стані сп’яніння. Це на чверть більше, аніж у 2016 році. Всього ж у минулому році сталося 162,5 тисяч дорожньо-транспортних пригод. З них з вини п’яних водіїв - 5,8 тисяч. На дорогах країни загинули майже 3,5 тисячі людей.

Як повідомляє сайт Нацполіції,  у 2017 році в країні було зареєстровано 27 220 ДТП з постраждалими. 3432 людини загинуло, майже 35 тисяч отримали травми. При цьому переважна кількість ДТП сталися через порушення Правил дорожнього руху.

Зокрема, порушення правил маневрування стало причиною 58,4 тисяч ДТП, в яких загинуло 199 людей. 658 людей загинуло у результаті аварій внаслідок перевищення безпечної швидкості. Керування транспортом у стані сп’яніння спричинило 115 смертей.

У свою чергу аналіз експертної практики свідчить, що серед інших порушень причинами ДТП є і недодержання дистанції.

Як приклад. У січні 2018 року водій  автомобіля Opel допустив наїзд на велосипедиста, який рухався у попутному напрямку. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди велосипедисту спричинено смертельні тілесні ушкодження, а водій авто зник з місця події.

Під час огляду місця події зафіксовані і вилучені уламки з полімерного матеріалу, що могли належати автомобілю, яким був скоєний наїзд на велосипедиста.

В той же самий день, під час проведення оперативно-розшукових заходів працівниками поліції вдалося відшукати втікача, оглянути і вилучити автомобіль Opel Movano, з механічними пошкодженнями.

Для встановлення факту перебування автомобіля Opel Movano, на місці скоєння ДТП, а також факту причетності водія до скоєння вказаного злочину у слідчих виникла необхідність у залученні значної кількості судових експертів Рівненського НДЕКЦ МВС України: трасологів, автотехніків.

В результаті кропіткої роботи судових експертів сектору трасологічних видів досліджень та обліків, під час порівняльних досліджень більше сорока уламків даного автомобіля встановлено, що уламки, вилучені в ході огляду місця дорожньо-транспортної пригоди та деталі автомобіля Opel Movano до розділення складали єдине ціле.

Однак не з’ясованим залишилось механізм виникнення даної дорожньо-транспортної пригоди. У ході проведення працівниками сектору автотехнічних досліджень судових інженерно-транспортних експертиз вивчено технічний стан автомобіля Opel Movano, яким було скоєно дорожньо-транспортну пригоду, встановлено механізм контактної взаємодії транспортного засобу з велосипедом та місце наїзду.

Використавши науковий підхід та спеціальні знання судові експерти встановили, що під  час ДТП мало місце контактування лівої частини наданого на експертизу велосипеда «Либідь» (лівої частини керма, лівої педалі приводу ланцюгової передачі, сумки на тканинній основі закріпленої в лівій частині керма) з передньою правою частиною автомобіля Opel Movano (правою частиною переднього бампера, капотом, передньою правою фарою, переднім правим крилом).

У подальшому, з врахуванням з’ясованих обставин скоєння пригоди, аналізуючи встановлений механізм контактної взаємодії, розташування місця наїзду транспортних засобів, результати проведеного слідчого експерименту судовими експертами зроблений висновок про невідповідність в діях водія автомобіля Opel Movano вимогам Правил дорожнього руху України, які, з технічної точки зору, знаходилися у причинному зв’язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди.

З огляду на вищезазначене закликаємо всіх усвідомити те, що кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують  Правила дорожнього руху України. Звертаємо увагу водіїв на те, що вони зобов’язані бути особливо уважними до таких категорій учасників дорожнього руху, як велосипедисти, особи, які рухаються в кріслах колісних, та пішоходи.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України