МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Починаючи з 2000 року щорічно, 20 червня відзначає своє професійне свято Експертна служба МВС України. Сьогодні можна з впевненістю стверджувати, що результатом динамічних перетворень стало створення потужної системи державних спеціалізованих установ судової експертизи Міністерства внутрішніх справ України. На сьогоднішній день Експертна служба МВС, зайнявши чільне місце серед державних спеціалізованих судово-експертних установ, забезпечує в повному  обсязі потреби органів досудового розслідування та судів у проведенні судової експертизи в кримінальних, виконавчих провадженнях, адміністративних, цивільних та господарських справах, справах про адміністративні правопорушення. У свою чергу, споглядаючи назад варто відзначити ту титанічну працю людей багатьох не тільки років ай століть…. 

Вітчизняні криміналісти можуть пишатися тим, що саме в Києві було створено перший у Російській імперії антропометричний кабінет з дактилоскопічною лабораторією.  Так у січні 1904-го зусиллями начальника Розшукового відділу Київської міської поліції Г.М. Рудого у приміщенні столичного антропометричного кабінету був утворений дактилоскопічний відділ.

Антропометричний кабінет розміщувався в одній кімнаті. Важливість функціонування дактилоскопічного кабінету у ревізійному акті була описана як "самое драгоценное оружие в руках сыскной полиции в борьбе с преступностью".

На терені Рівненщини криміналістика  починає свій відлік з 1947 року коли  в УВС Рівненської області утворено науково-технічну групу. В подальшому група розширюється до  оперативно-технічного відділу УВС Рівненської області, а також до управління. У листопаді 1981 року зі складу ОТУ вийшли і стали самостійними окремі підрозділи, в тому числі і експертний. На його основі було створене Експертно-криміналістичне управління з відповідними підрозділами в територіальних органах.

На той час у даному підрозділі виконувались такі види експертиз як: дактилоскопічні; трасологічні;холодної зброї;балістичні;почеркознавчі; технічні експертизи документів; автотехнічні; фізико-хімічні.У 90-тих роках були введені посади експертів криміналістів в районних підрозділах УВС області. У вересні 1997 року у складі ЕКВ УМВС в Рівненській області було утворено вибухотехнічну службу. У 1999 році на базі експертно-криміналістичного підрозділу області створено Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр.

Розуміючи зростаючу роль експертної служби керівництвом УМВС для потреб НДЕКЦ при УМВС України в Рівненській області виділено приміщення бувшої поліклініки заводу «Газотрон».

Вказані зміни поклали початок послідовним якісним перетворенням, результатом яких стала побудова чіткої системи техніко-криміналістичного та судово-експертного забезпечення діяльності органів внутрішніх справ із запобігання, виявлення, розкриття та розслідування злочинів.

Так в березні 1999 на базі НДЕКЦ при УМВС створюються:  відділ спеціальних видів досліджень; відділ криміналістичних експертиз та відділ вибухотехнічних досліджень, а вже у червні 1999 році в НДЕКЦ запровадили імунологічні експертизи.

 

Окрім цього, в 2000 році було придбано та введено в дію автоматичну дактилоскопічну інформаційно-пошукову систему «СОНДА». Починаючи з 2002 року активно опановуються такі види судових експертиз, як товарознавча, економічна, комп’ютерно-технічна та пожежотехнічна.

З метою популяризації Експертної служби започатковано проведення заходів «Дні відкритих дверей»,  на яких місцеві журналісти мали нагоду ознайомитися із роботою експертів.

Сьогодні судовими експертами Рівненського НДЕКЦ опановано 35 видів експертних спеціальностей. У 2018 році, за результатами акредитації Рівненським НДЕКЦ отримано атестат, яким Національне агентство з акредитації України засвідчує компетентність НДЕКЦ відповідно до вимог міжнародного  стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 у сфері визначення характеристик встановленого програмного забезпечення, технічного стану та характеристик комп’ютерів, периферійних пристроїв, дослідження інформації на цифрових носіях.

У рамках реформування МВС України Експертна служба стала реально незалежною від органів досудового слідства, високопрофесійною, відкритої для суспільного контролю мережі експертних підрозділів, покликаних на ділі виконувати важливу для правової держави місію – сприяти утвердженню справедливого суду в Україні.

Підсумовуючи вищенаведене, керівництво Рівненського НДЕКЦ МВС України від щирого серця вітає колектив Рівненського НДЕКЦ МВС України та  всіх працівників Експертної служби МВС України з  18 річницею створення Експертної служби МВС України і бажає процвітання та примноження всіх позитивних результатів досягнутих протягом всього часу існування.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України