МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Серед основних завдань поліції є розшук злочинців, що переховуються від слідства чи суду. Це закономірно, так як одна з основних задач, що вирішуються у кримінальному провадженні, полягає в забезпеченні можливості покарання винної особи судом за скоєне нею злочинне діяння.

Успішному розкриттю, розслідуванню та попередженню злочинів у певній мірі сприяє чинна система кримінальної реєстрації в Україні. Одним з видів криміналістичної реєстрації є дактилоскопічний облік який ведеться в Україні на обласному та центральному рівнях.

Як позитив якісного вилучення та дослідження слідів рук, вилучених з місця події є наступний приклад.

Близько шостої години ранку до  служби «102»  Рівненської поліції надійшло повідомлення від  охоронника родинного центру «С» про те, що при обході ним території  прилежної до даного закладу було виявлено, що приміщення «постраждало»  від рук злодіїв. Як пізніше ним з’ясувалося, що невідомі шляхом віджиму металопластикового вікна підвального приміщення центру проникли в приміщення та вчинили крадіжку пилосмоку, аудіоколонок, принтеру, обігрівачу, вентилятора та калорифер.

Для розкриття та розслідування даного злочину черговим Рівненського ВП була направлена слідчо-оперативна група. Так, прибувши за викликом, було оглянуте місце події, а інспекторами – криміналістами з місяця події вилучені речові докази, а саме предмети, що були знаряддям вчинення злочину та  зберегли на собі сліди злочину або були об'єктом злочинних дій.

Під час огляду місця проникнення злочинця  було вилучено сліди рук з поверхні металопластикового вікна з внутрішньої  його поверхні.

У ході відпрацювання оперативниками підозрюваних осіб встановити особу крадія та розкрити злочин «за гарячими слідами» не вдалося.

Як відомо, розслідування будь-яких злочинів, у тому числі і крадіжок, потребує спеціальних знань, тому слідчим за результатами аналізу матеріалів кримінального провадження прийнято рішення про призначення судово-дактилоскопічної експертизи з метою визначення придатності слідів пальців рук для ідентифікації і якщо такі будуть мати місце відповідно перевірити по дактилоскопічному обліку для послідуючого процесу їх ототожнення.

Працівниками сектору дактилоскопічних видів досліджень та обліків Рівненського НДЕКЦ МВС були проведена дактилоскопічна експертиза за результатами якої чотири сліди пальців рук були визнані придатними для ідентифікації. Після проведення перевірки за дактилокартотекою АДІС «Дакто-2000» було встановлено співпадання слідів пальців рук з відбитками пальців рук на дактилокарті, заповненій на ім'я гр.3, який вже неодноразово був судимий за вчинення крадіжок.

На підставі отриманої експертами інформації працівникам карного розшуку вдалося встановити місцезнаходження й затримати підозрюваного, який є серійним крадієм та до 2011 року  скоїв 6  різних крадіжок, а протягом 2017 року – ще 8.

Незважаючи на «солідний» вік дактилоскопії вона й надалі являється надійним помічником слідчих та оперативних працівників у розкритті та розслідуванні злочинів.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України