МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Мешканець Одеської області П, діючи за попередньою змовою з іншими особами, що постійно перебували на території інших областей України, займався виготовленням та продажем підроблених свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, номерних знаків на них, дублюючих табличок, тощо.

За вказаним фактом прокуратурою Київського району міста Одеси розпочато кримінальне провадження.

В ході розслідування встановлено та затримано ряд транспортних засобів, на які мешканцем Одеської області та іншими особами виготовлено підроблені документи щодо їх реєстрації.

З метою встановлення всіх обставин справи, повного та всебічного її розслідування до Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України  надійшла постанова про призначення трасологічної експертизи транспортного засобу.

При проведенні експертного дослідження даного транспортного засобу судовим експертом сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують відділу інженерних, економічних, товарознавчих видів досліджень та оціночної діяльності встановлено, що маркувальні позначення номера кузова «JTMDJRХХХХХХХХ» автомобіля «Toyota Rav4» реєстраційний номер АЕХХХХХХ, піддавалися зміні, шляхом механічного знищення символів номера кузова, з подальшим приклеюванням металевої пластини з нанесеними на ній маркувальними позначеннями «JTMDJREХХХХХХХХХХ».

Під час дослідження таблички з використанням лупи 4х та порівнянням результатів дослідження зі зразками (Європейської база даних ідентифікації транспортних засобів EuVID) виявлені розбіжності у способі нанесення реквізитів, конфігурації знаків, розмірних характеристик.

З метою ідентифікації автомобіля «Toyota Rav4» реєстраційний номер АЕХХХХХХ за допомогою методу магнітно-порошкової суспензії, методу електрохімічного травлення встановлені першопочаткові маркувальні позначення: «JTMDJREАААААААААА» та в подальшому встановлено що даний транспортний засіб перебуває у розшуку, як викрадений, Ірпінським відділом поліції ГУ НП в Київській області.

Завдяки професійним діям з використанням сучасних методів дослідження, та встановлення первинних ідентифікаційних позначень транспортних засобів,  судовим експертом Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України ідентифіковано транспортний засіб що перебував у розшуку та недопущена подальша незаконна експлуатація викраденого транспортного засобу зі зміненими маркувальними позначеннями.

Рівненський науково-дослідний
експертно-криміналістичний центр МВС України