МВС Укрїни. Експертна служба
ВЕРСІЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
uken
МВС Укрїни. Експертна служба

ДОСТОВІРНИЙ ВИСНОВОК - НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ДОКАЗУ!

Герб Рівненської області

Новини

Судові будівельно-технічна та оціночно-будівельна експертизи як одні з найбільш затребуваних і трудомістких судових експертиз, вимагають чітких послідовних кроків кваліфікованого спеціаліста у вирішенні спірних питань в даній галузі.

Протидія сучасній злочинності залишається одним із пріоритетних і водночас складних завдань, що ставиться перед правоохоронними органами. Вирішення цього завдання є можливим лише за умови спільної та злагодженої роботи  всіх підрозділів МВС.

З метою удосконалення знань з основних положень за напрямком «Пожежна безпека»,  у період з 30 вересня по 10 жовтня 2019 року на базі інституту післядипломної освіти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності проводилося підвищення кваліфікації співробітників науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС України із 17 областей, де від Рівненського НДЕКЦ МВС України участь у навчаннях взяв старший судовий експерт сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Кусковець А.С.

Друга Світова війна не дає про себе забути і до сьогоднішнього часу. Земля приховує в собі ще, мабуть, немало відголосків тієї доби. Адже під час визволення Рівненщини від німецьких загарбників тут точились запеклі бої. Тож і досі такі знахідки – не дивина. Застарілі зброю та боєприпаси можна натрапити всюди, де проходили бойові дії: у полях та городах, у лісах та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів та в інших місцях. Снаряди різного калібру розкидані по всій території області, і незважаючи на свою «старість» – ще мають порох в порохівницях.

На запрошення керівництва СУ ГУНП в Рівненській області 8 жовтня 2019 року працівники Рівненського НДЕКЦ МВС України прийняли участь в нараді  по підведенню  підсумків – результатів роботи слідчих підрозділів за 9 місяців 2019 року.

З 8 по 11 жовтня 2019 року напередодні Дня захисника України в м. Києві у Міжнародному виставковому центрі проходить щорічна XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека   2019», на якій представлені нові розробки в галузі оборони, сучасна спеціальна і військова техніка, озброєння та екіпірування силових відомств України, зразки мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, спеціального одягу, товарів тактичного призначення, для полювання й активного відпочинку.

В умовах сучасної трансформації Української держави працівники Рівненського НДЕКЦ МВС України можуть стикатися з різноманітними ризиками, які негативно впливають на нашу діяльність, проте ефективний вплив на них, сприятиме успішному функціонуванню установи.

В наш час успішно використовуються системи відеоспостереження в місцях великого скупчення людей – в аеропортах, супермаркетах, автостоянках, на вулицях, на автошляхах. Вони дозволяють вести цілодобовий контроль ситуації і миттєво інформувати про небезпечні ситуації.
Непоодинокі випадки, коли виявляють громадян, що не пам’ятають ані свого імені, ані місця свого проживання, а в той час людина кілька років вважається безвісті зниклою і відповідно за час відсутності її зовнішність змінилася до невпізнанності. Ще одна ситуація – момент нападу зафіксувала камера відеоспостереження.

За ініціативою директора ДНДЕКЦ та сприяння директора Рівненського НДЕКЦ, в Рівному вже вкотре відбувся дводенний тренінг на тему: «Психологія ефективного керівника».
Достатньо тривала співпраця Рівненського НДЕКЦ з психологічною службою ГУНП в Рівненській області дозволила отримати не лише позитивні результати в роботі Рівненських експертів, а й поступово поширити напрацьований «тренінговий досвід» далеко за межі нашої області.

26-27 вересня на базі Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України проходив міжнародний науково-практичний семінар на тему «Сучасні аспекти боротьби з легалізацією викрадених транспортних засобів». Мета семінару – вирішення актуальних та проблемних питань, що виникають під час криміналістичного дослідження транспортних засобів.

Основне завдання фахівців Рівненського НДЕКЦ МВС України в територіальних сервісних центрах регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області - запобігти придбання громадянами транспортних засобів зі сфальсифікованими номерами кузова (шасі) або двигуна, чи з підробленими реєстраційними документами.
З початку року при здійсненні державної реєстрації (перереєстрації) зняття з обліку фахівцями Рівненського НДЕКЦ МВС України проведено більше 37000 досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують.

Ні для кого не є секретом, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним. Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку – підстава для притягнення по ст.106-1 КУпАП (штраф на громадян – до 510 гривень, а на посадових осіб до 1190 гривень).